Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vörösmarty Mihály gimnázium...

Fecske Fanni kérdése:

Vörösmarty Mihály gimnázium dráma tagozat?

Figyelt kérdés

Sziasztok jövőre fogok ebbe a suliba fekvetelzni. Nagyon szeretném hogy bekerüljek ezért lenne pár kérdésem.


1. A szóbeli felvételin mire kell számítanom mit szoktak kérni?


2.Tanulas szempontból nehéz a suli nagyok az elvárások?


3.Ha 3 4 5s jegyeim vannak felvesznek?


4. Milyen a közösség?


5.Nyugodtan mondjatok meg bármi jót illetve ha van rosszat róla.


Előre is köszi a válaszokat!



2018. dec. 1. 17:50
 1/4 anonim válasza:

1. szobelire nem lehet előre felkészülni, azt nézik, odavaló vagy-e. Ha behivnak szóbelire, kapsz értesitést mit kell vinni... A médiát tudom, a drámát nem. De nekik is 3 ora, több helyszin, több tanár, csoportos feladatok.

2.Átlahos suli, a mennyit kell tanulni, tanárfüggő, és mázli kérdése kihez kerülsz. A tanáraim nagyon nagyon jó fejek, sajnos van olyan,,, akiből,, a rövidebbet húztam úgymond, de ez várható volt...

3. Van esély, de hasalj rá az irásbelire! 40 feletti (nem tudom pontosan, mert nekem 49 pontos volt a magyarom) kell, és 20 feletti matek.

4. A közösség, na az szuper, megér mindent, nincs még egy ilyen klasz suli.

5. Viszont a szülők készüljenek fel, hogy 5 kor érsz leghamarabb haza. Mindig van valami program, szakkör, a másik évfolyam bemutatója, ha nem, akkor csak egyszerűen benn akarsz lenni...

Naagy hiba, hogy nem jelentkeztél előkészitőre!!!

2018. dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Sokat segítettél!
2018. dec. 10. 16:17
 3/4 anonim válasza:

Nagyon szivesen segitek, kérdezz bármikor!

Komolyan,az egész életem megváltozott, és én is... Jó értelemben.

Itt tényleg, a tanárok 98 %-a azért van, hogy kihozza belőled a rejtett tehetséget, vagy csak simán segítenek, hogy kibontakozhass.

Az előkészítő a drámásoknak januárban kezdődik. Esetleg kérdezz utána, nem tudnak-e beszuszakolni, jó pár barátságom innen indult, a szóbeli a hely, és tanárismeret miatt (mert akik tartják az előkészítőt, ők felvételiztetnek, a témák is hasonlóak) olyan volt mint egy következő előkészítő óra.

A helyedben a média szakot is megjelölném azért. Nekünk is van dráma szakkörünk.

2018. dec. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. 3 órás felvételi van. Amire készülni tudsz az egy ének és egy vers. Kb ennyi, de ez a legkevesebb. Az összes többi drámás játék. Érezd jól magad, engedd el magad, legyél kreatív és kb ennyi.


2. Tanulás szempontjából szerintem egy közepes suli. Van terhelés, főleg hogy a drámás sok elfoglaltság mellett kell teljesíteni. De amúgy meg pl házi feladatban rugalmasak, nem nagyon adnak ilyen egyik napról másikra megcsinálandót. De ha 4-es, 5-ös akarsz lenni akkor tanulni kell.


3. Attól függ milyen központit írsz. Ha az nincs minimum 65 körüli nem sok esély van.

A hozott jegyeidet itt felezik, ilyen szempintból nem nagy baj ha nem vagy szín 5-ös.


4. Na a közösség az nagyon jó. Tényleg.


5. Nagyon szuper tanári gárda van. Fiatalosak, lelkesek, tényleg törődnek a gyerekekkel. Hátrány: a nyelvoktatás nem a fő irány, heti 3 óra angol van, heti 3 másik nyelv. A drámán nagyon nagy a leterheltség.Csak akkor válaszd ha tényleg nagyon szereted csinálni.

2018. dec. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!