Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szak elvégzésével...

Milyen szak elvégzésével lehet tutira elhelyezkedni normális munkahelyen?

Figyelt kérdés
Humán beállítottságú vagyok, emellett tudok rajzolni. Jó a nyelvérzékem is, van két felsőfokú nyelvvizsgám (angol, francia) Mégis, milyen szakot kellene elvégeznem ahhoz, hogy legyen végre egy normális munkahelyem? Most lehet szidni: szabad bölcsészetet végeztem, és már fél éve munkát keresek. Tudom, hogy hülye voltam, azt hittem majd csak kellek valahova, de hát sehová nem vesznek fel. (iskolatitkár, titkár, asszisztens állásokra jelentkeztem... na mindegy.) Légyszi, ha valaki tud valamit ajánlani egy szerencsétlen bölcsésznek, segítsen. A logisztikán gondolkodtam, úgy láttam, olyan képzettségű emberek sok helyre kellenek.

2018. dec. 11. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Gazd.men, nemzetközi gazdálkodás egy neves egyetemen + a két felsőfokú nyelvvizsga szerintem nem sokáig fog munkanélküliként hagyni. :D
2018. dec. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Bármelyik multi callcenterébe felvesznek. Multiknál sok fiatal bölcsész csajból lesz gyorsan ügyfélmenedzser, termékmenedzser. Kifogástalan fellépés, szóbeli és írásbeli kommunikáció jobban megy az ilyen bölcsész csajoknak, mint a tipikusan kicsit kocka műszaki egyetemet végzett srácoknak. (Persze idővel ők is kikupálódnak.)
2018. dec. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
2018. dec. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Tanár vagy óvónő nem szeretnél lenni? Nem egy álom fizetésű egyik sem, de mindig fog kelleni és jelenleg hiány is van belőlük a legtöbb intézményben.

Mellette én pluszban nyelvórákat adnék.

Vagy ezzel a bölcsészettel mit tudsz kezdeni? Nem épül rá valami használható mesterszak?

2018. dec. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségetek. Az a baj, hogy ilyen cégeknél (angolul, franciául beszélő állásoknál) nem érdeklem őket munkatapasztalat nélkül. Ráadásul 60 km-re lakom Budapesttől...
2018. dec. 11. 14:17
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kis településeknél sajnos ismerős révén jutnak be általában emberek a megüresedett helyekre.

De ne add fel! A nyelvvizsgád sokat érhet és, igen próbáld meg beadni multikhoz is, mert a logisztikán nem mindenkinek van ilyen szakképzettsége. Angol a legfontosabb oda.

2018. dec. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
Írj be az önéletrajzodba budapesti címet.
2018. dec. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!