Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyikkel járok...

Szerintetek melyikkel járok jobban? Egy mérlegelés könyvelő OKJ vagy egy tanári vagy egy egészségügyi ellenőr diplomával?

Figyelt kérdés
Közgazdasagot tanulok és lehetőségem van 2 szakmát (pénzügyi számviteli ugyintezo illetve mérlegelés könyvelő) megszerezni. Ugyanakkor engem érdekel a népegészségügyi ellenőr szakma és a tanító is. Melyikkel járok jobban fizetés és elhelyezkedes szempontjából?

2018. dec. 11. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát én mindenképpen megszerezném az OKJ-t, mert utána még mindig tanulhatsz egyetemen. De addig is van egy szakmád, s könyvelőre mindig szükség van. (Pluszz neked is csak jól jön a pénzügyi tudás.)
2018. dec. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos egyik sem jelent csúcsot sem fizetés, sem elhelyezkedés szempontjából. A könyvelők egy része jól keres (akinek jól fizető és stabil megbízói kört sikerül kialakítani vállalkozásokból), másik részük bizony küszködik, hogy elegendő megbízást kapjon, merthogy sokan vannak, akik megbízást keresnek, s ez lenyomja a díjakat. Tanítói diplomával sem annyira könnyű elhelyezkedni, ha jobb iskolákban szeretnél tanítani, s a bértábla alapján tisztességes fizetésed csak 40 fölött lesz. Hasonlóképpen közalkalmazotti bérekre számíthatsz népegészségügyi ellenőrként is. Jó fizetésre ezek közül csak könyvelőként van tehát esélyed, de ez sem garantált. Ha viszont ezt választod, számíts rá, hogy néha kampányszerűen kell éjszakába nyúlóan dolgozni a határidők miatt, azaz nem 8 órás munka, mint a másik kettő.
2018. dec. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A tanári szak az egyik legalulbecsültebb, leglenézettebb szak.. mert hogy az összes tanáris a legtöbb helyen BTK-s..és hu a bölcsészkar.

Ha azt nézed mivel jársz jobban ne is agyalj a tanárin, nincs szükség több inkompetens, pénzleső emberre.

2018. dec. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a tanárit mindenképp kosaraznám. Nem éri meg a 6 év egyetem azt, hogy kínlódjak a fiatalokkal majdhogynem éhbérért. Nem zárkózom el teljesen attól, hogy középiskolában tanítsak, de ilyen fizetéssel inkább nyugdíjas foglalkozásnak mondanám. Tegyük fel ha nekem van egy informatikai diplomám, már jól összeszedtem magam, van saját hitelmentes lakásom/autóm, és kicsit nyugodtabb életkörülményre vágyom mert közeledek az 50-hez, na akkor talán elmennék tanítani úgy, hogy ne kelljen egy teljes tanári szakon 6 évig kínlódnom, hanem max egy átképzésen részt vennem, szóval a jelenlegi diplomámmal tanítok tovább. Nyugdíjig vagy akár amellett jó munka lehet, első osztályú, ráadásul kapsz vagy 3 hónap fizetett szabit tanévente.
2018. dec. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!