Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Maradjak orvosin vagy váltsak...

Maradjak orvosin vagy váltsak gyógyszerészeti képzésre?

Figyelt kérdés
Másodéves vagyok az orvosi egyetemen, de elég bizonytalan vagyok a jövőmet illetően. Nőként szeretnék családod és gyerekeket, de attól tartok, hogy az elképzelt jövőm (gyermekorvos vagy reumatológus) összeegyeztethetetlen lenne a magánélettel. Ezenkívül nem elhanyagolható a kevés orvosi fizetés és a kiégett emberek ezen a pályán. A gyógyszerészeti egyetem tudom milyen nehéz, azt nem kell bemutatni (ismerősök által). De később a munka miatt megérné most váltani? Kevésbé nyomná a vállamat a felelősség? Attól tartok, ha orvos lennék mindig a megoldatlan problémákon pörögne az agyam. Ti hogy döntenétek?

2018. dec. 14. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

A reuma speciel elég családbarát terület, bár ügyelni kell ott is, azért olyan nagyon akut esetek nem jellemzőek.

Szóval az orvosi területek közül az még elég jól tartható a normál munkaidőben. A gyerek ilyen szempontból gázosabb, de ott is el lehet menni körzetbe.

A fizetés nem jó, de annyira borzalmasan nem is szar, amíg nincs gyereked, addig meg ügyelni elég jó pénzért lehet erre-arra.

Igazából neked kell eldöntened, hogy megéri-e vagy sem.

Én nem bántam meg, pedig ezeknél kevésbé családbarátabb területet választottam nőként. Igyekszem megragadni azt a részét a dolognak, ami mellett a gyermeknevelés sem totálisan elképzelhetetlen.

2018. dec. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
vannak olyan tárgyaid amit el tudnál fogadtatni gyógyszerészetin? amúgy én személy szerint váltanék, nem hálás az orvos szakma (ahogy a tanári szakma sem)
2018. dec. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, néhány tárgyamat át tudnám vinni. :) Első válaszoló: milyen területen dolgozol?
2018. dec. 14. 14:06
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Szülészet-nőgyógyászat.
2018. dec. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Kedves orvosis-sorstársam! Most komolyan mit kell ezen most pörögni?! Szerinted az összes orvos szingli és gyerektelen?! Elvégzed az egyetemet oké, rezidens leszel oké, aztán, ha megvan a szakvizsga orvos... Ha nem szeretnél későn gyereket és a párod is megvan hozzá a rezidensi évek alatt már simán be lehet vállalni egyet. Az orvosok se mindig dolgoznak napi 20 órát, hónapos szüneteik lehetnek, néha kell ügyelni ugyan, de ezt praktizáló, közforgalomban dolgozó gyógyszerészként is kell csinálni... Normál esetben az orvos is lerakja napi 8-10 óra után a lantot, a többi időt pedig a családjának szentelheti... Azért gondolod így, mert még nem vagy orvos, az egyetemen meg a sok tanulás miatt előre ráparázol a dolgokra, holott nincs miért... Az orvos is csak egy kenyérkereső foglalkozás - hivatás. Én spec. gytk-n vagyok, de nem szeretnék megállni 5 év után, szeretnék phd-t csinálni, illetve a tudományos pályán elhelyezkedni. Azt, hogy azt hiszed gyógyszerészként egyszerűbb lenne ilyen szempontból, az nevetséges már-már felháborító.


Üdv,


egy jövendőbeli gyógyszerész

2018. dec. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sosem nézném le a gyógyszerészeket, sokkal több ismerősöm van ezen a pályán, mint orvosin. De mind szeretik a munkájukat és marad idejük magánéletre is. Plusz jobban keresnek és nem kell dönteniük emberéletek felett. Ezért van a bizonytalanság :) nem akartam senkit megsérteni
2018. dec. 14. 14:29
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Ha lehunyod a szemed, és elképzeled magad 10-20 év múlva, akkor hogy látod magad? Orvosként vagy gyógyszerészként?


Egyébként én maradnék orvosin a helyedben, engem nem győztél meg, hogy téged a gyógyszerészet érdekel.

Családod meg orvosként is lehet.

2018. dec. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én GYTK-ra járok. Van olyan csoporttársam aki 3. év után jött át, viszont ugyan úgy 5 év neki az egyetem mert nem tud képzés rövidíteni, mivel a fő tárgyak amire minden épül (kémia) azokat nem tudja elfogadtatni. Én nem jönnék át a helyedben. Ha mégsem akarnál szakvizsgázni, azért van más lehetőség is orvosi diplomával (PhD/oktatás,ÁNTSZ,gyógyszergyár).
2018. dec. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
En gyogyszeresz vagyok, nemreg vegeztem. Siman felvettek volna orvosira, de azert dontottem a gyogyszeresz kepzes mellett, mert nem ereztem magamban azt a mindent elsopro hivatastudatot, amiert akar ehberert dolgoztam volna, hogy segitsek a betegeken. Egyre inkabb banom ezt a dontesemet. A patikai gyogyszereszt az emberek jo resze boltosnak tekinti. Igy, hogy nemregota vegzem ezt a munkat sem latok benne sok kihivast. Barki barmit mond, az idod nagy resze gyogyszerek utani futkosasbol all egy patikaban. Videken legalabb valamennyire megfizetnek, pesten ez sincs, cserebe van szombati munka meg ugyelet. Fenyevekre van a ket szakma megbecsultsege egymastol sztem, a betegek meg az orvosok asszisztenseit is sokkal jobban tisztelik, mint minket. Sot hovatovabb a gyogyszertartulajdonos szamara a beosztott gyogyszeresz egy szukseges rossz, hiszen a munka nagy reszet toredek fizuert az asszisztens is elvegzi par honap okj utan. En nem mennek meg egyszer gyogyszeresznek.
2018. dec. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2018. dec. 16. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!