Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 12. -es vagyok februárban...

12. -es vagyok februárban jelentkezni kell egyetemre de fogalmam sincs mit szeretnék tanulni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Volt már több ötletem de valahogy mindegyikről lebeszéltem magam.

Informatikából és angolból tervezek emelt érettségit valamint matekból emelt faktra járok de abból csak közép szinten szeretnék érettségizni.

Tudtok bármi tanácsot adni hogy másfél hónap alatt hogyan döntsem el hova jelentkezzek?

Javasolták hogy hagyjak ki egy évet de azt nem szeretnék.



2018. dec. 26. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is: mi az, hogy "jelentkezni kell"?


Nem kötelező!


"de fogalmam sincs mit szeretnék tanulni"


Na, így semmiképpen nem ajánlott jelentkezni!


Hiába tanácsolnak itt neked bármit, hogy hova jelentkezz, az nem a te döntésed lesz és amit javasoltak, hogy hagyj ki egy évet, az a lehető legjobb tanács, amit a te esetedben adni lehet!


Szerintem csak úgy érdemes egyetemre menni, ha az ember PONTOSAN tudja, hogy mit akar megvalósítani, mert ahhoz túl nehéz, fárasztó, költséges, hogy csak úgy brahiból, meg mert mindenki odamegy elkezdd.


És ha menet közbe rájössz, hogy mégis inkább mást akarsz, mert az jobban érdekel, akkor veszítesz az állami féléveidből vagy a pénzedből, szóval a helyedben én is inkább várnék és addig is tanulnék egy szakmát vagy nyelvet.


Értem én, hogy nem szeretnél évet kihagyni, de mivel azt sem tudod, hogy mit szeretnél, így nem látom értelmét csak úgy fejest ugrani valamibe, amit mások majd itt tanácsolnak.

2018. dec. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hasonló problémám van...
2018. dec. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
81%

Ne azt a kérdést tedd fel magadnak, hogy mit szeretnél tanulni, hanem, hogy mit szeretnél dolgozni.


Próbálj meg beszélgetni munka világában jártas emberekkel, hogy milyen a munkájuk, keresetük, stb. Látogass el olyan honlapokra, ahol álláshirdetéseket adnak fel, nézd meg, miből van hiány. És már most tudod törni rajta a fejed, hogy hogyan tudnál munkatapasztalatot szerezni (amely sokkal többet fog nyomni a latban, mint a megszerzett papír).


Valószínűleg olyan tanácsokat fogsz hallani, hogy a főiskola, egyetem, PhD-fontos, mert akkor leszel valaki. De ha mondjuk megnézünk egy tanári pályát, amelynek az egyetemi képzése elrabolja az ember 5-6 évét és utána 135 000 körüli nettó fizetéssel honorálják a munkádat havonta, akkor valami mérhetetlen keserűség öntheti el az ember szívét.


Érdmes mérlegelni azt is, hogy fizikai munkával micsoda lehetőségek nyílnak ki manapság az emberek előtt. Egy nagyon menő, sikeres fodrász ismerősöm kidolgozza a lelkét, de 800 000 forintot is összehoz nettóban havonta. Egy szakács ismerősöm napi 12-14 órát dolgozik, de ő is 450 000 forintot hoz össze havonta nettóban.


Tanulság: érdeklődj, beszélgess, kérdezgess embereket. És ne a tanulás oldaláról, hanem a munka, fizetés, munka és életminőség kapcsolata, munka és boldogság viszonya alapján próbálj meg terveket összeállítani.

2018. dec. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Erről a szüleiddel is beszélned kellene, főleg arról hogy kihagysz egy évet. Mit fogsz csinálni ? El tudnak tartani a szüleid, vagy mész a mekibe krumplit sütni ?

Ha kötegben áll otthon a húszezres akkor nem gond.


Sajnos az élet általában nem arról szól, hogy színes álmokat kergessünk. Enni kell meg számlákat fizetni. Aztán ha jut rá jöhetnek az álmok.


Egyébként meg keress meg egy karrier tanácsadót. Vannak olyan személyiség tesztek amivel valamilyen pályaorientációra tanácsot tudnak adni.

2018. dec. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

A kérdezőt valszeg eddig is eltartották a szülei és nem hinném, hogy ez az egy év már számítana.


Viszont, ha egyetemre megy és az elő félév után otthagyja, az több veszteséggel jár, mintha otthon ülne.


A mekis meló viszont jó ötlet, mert a munka világában lehet csak igazán tapasztalatokat szerezni az életről!


Én a magam részéről a szakmatanulást javaslom.

2018. dec. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha jó vagy infobol meg matekból, akkor valami infos szak a kézenfekvő.
2018. dec. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért mert informatikából emelt szintű érettségit akar tenni nincs sok értelme informatikai szakot választani. Aki azt várja, hogy iskolában tanulja meg az informatikát az csak a munkakeresők táborát fogja gyarapitani. Ma már olyan magasak az elvárások a jól fizető állásoknál amit csak rengeteg önképzéssel és ambicióval lehet elérni.
2018. dec. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!