Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen itthon orvosira járni?

Milyen itthon orvosira járni?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek, egy évem vissza biosz bsc-ből és szeretem, de már 23 éves(nő) vagyok mert egy 3 éves okj-s képzés miatt később kezdtem az egyetemet - felnőtt ápolói okj. Közben megpróbáltam orvosira bejutni de nem sikerült. Úgy gondoltam, végül is bioszon is tudok majd 'neurológiával' foglalkozni. De ahogy nézem youtubeon a 'med student'-eket és az egyetemem könyvtárában a szorgos orvostan hallgatókat... - irigylem őket, hogy ők azt tanulhatják.

Elgondolkodtam, hogy milyen is itthon? Nyilván nehéz de összeegyeztethető-e a munkával az egyetem mellett? Plusz azt is hallottam, hogy a neurológia kompetitív orvosi körökben, már az hogy rezidens lehess, főleg egy idegsebész... Ráadásul nem kerülhetem ki azt a tényt, hogy nő vagyok és 23 éves(hacsak a tényekre figyelek), és ezt elérni még évek... Mit gondoltok?

A válaszotokat előre is köszönöm!! :)



2018. dec. 29. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Otodeves orvosis vagyok. Munkaval sajnos, foleg az elso ket ev nem osszeegyeztetheto. Illetve max ilyen heti 1-2 delutan, 1 hetvegi napos melokkal, es meg ugy is ki leszel zsigerelve... idegsebeszetet itthon nokent kb felejtsd el, van vagy 1-2 hely az orszagban. Persze kulfoldon van erre is esely. A neuro mar eletkepesebb otlet de pesten ott is nehez rezidensi helyet talalni. Videken konnyebb.


Viszont ha 24 evesen kezdened, akkor 30 evesen lesz diplomad. Csaladalapitas? Persze nem lebeszelni akarlak, csupan merlegeld ezeket a dolgokat: anyagi hatter, maganeleti hatasok. Megeri-e? S donts. Ha van meg kerdesed szivesen valaszolok.

2018. dec. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Először szerintem tájékozódj alaposan, hogy a mostani tanulmányaiddal el tudsz-e helyezkedni azon a területen ahol szeretnél (ha nem is orvosként).

Én sokat tanulok, sok órám van, kb hetente azért eljárok bulizni, de a munkát nem tudom már bevállalni. Önkénteskedni szoktam időnként.

Vannak akik kutatnak, pénztárosok, pultosok, elsősegélynyújtók vagy a véradóban dolgoznak.

Mind a 4 egyetemen színvonalas az oktatás. Nem árt tudni melyiken mi okoz nehézséget. Pl. Sotén az első két év, Szegeden a harmadév... Elég hosszú ez a 6 év, kevesen vannak akik közben gyereket vállalnak (ötödévben lehet esetleg) és úgy fejezik be. Erre sem árt figyelni, főleg nőként.

2018. dec. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor maradjunk a realitások talaján kedves kérdező. Van felesleges minimum hat millió forintod plussz valaki, aki eltart hat évig? Ha nincs akkor az orvosiról nem is érdemes beszélni, mert nem fogsz beférni az államilag támogatott keretbe. Ami a neurológiát illeti azzal biológusként is tudsz foglalkozni. Idegsebész meg nőként a büdös életben nem lennél.
2018. dec. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!