Egy informatikai szakot meglehet csinálni nagyon alap tudással?

Figyelt kérdés
Pontosabban a gazdaságinformatikus szakra gondolok. Csak egy középszintű infó érettségit csináltam de tudom, hogy annak nagyon semmi köze ahhoz, amit egyetemen tanítanak. Programozni se tudok de azt önszorgalomból elkezdeném itthon. Szóval ha annyira nem foglalkoztam még az infóval elvégezhető azért a szak? A matekkal nincs gondom.

2019. jan. 6. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze, simán! Nagyon jó választás.
2019. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, mert mindent a nulláról kezdenek az egyetemen, még a programozást is. Bár elég gyorsan haladnak vele, szóval kell az útközbeni gyakorlás hogy ne csússz el.

Viszont csak akkor jelentlezz, ha jól átnézegetted a tanmenetet és a tárgyakat, mert az infó szakok úgy mint a gazdinfó nem egy olyan szak, hogy csak azért tanulsz ennek mert jól fizet.. Kell hogy szeresd, és értened is kell hozzá, főleg ha ebben akarsz majd dolgozni. Ha egyáltalán nem vagy egy infó vagy gazdasági beállítottságú, akkor spórolj magadnak egy félévet, és ne csináld úgy mint még nagyon sokan, hogy "nem baaaj, majd átmegyek másik szakra ez nem tetszik, ha az se tetszik, akkor megint váltok." Ezek akkor fordulnak elő, amikor nem néznem utána alaposan a szaknak, és még csak nyílt napra sem mennek...


Szóval ha eltudod képzelni magad, hogy egész életedben ebben dolgozz, és most is izgat a téma, akkor jelentkezz nyugodtan mert egy nagyon jó szak ez, illetve el is fogod tudni végezni mert elejéről tanítanak, de az is közrejátszik, hogy érdekeljen is a szak, ez nagyon sokat számít.

2019. jan. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!