Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elmaradt érettségit van-e...

Elmaradt érettségit van-e lehetőségem megcsinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elvégeztem az iskolát, minden év meg is van, de leérettségizni nem tudtam akkoriban, (kb 1998) mert külföldre kellett költöznünk. Most azért már eltelt jó sok év, és nagyjából már 10 év után hazajöttünk, utána pedig nem volt szükségem rá, de most szeretnék újabb szakmát tanulni, és ahhoz pedig kellene egy érettségi.


Szóval a kérdésem, hogy azok az iskolaévek elvesztek, vagy van esetleg lehetőségem, hogy beszámítsák az elvégzett éveket?


Tudom hogy a google a barátom, és hogy keressek, de nekem mások személyes tapasztalatai és tanácsai jobban jönnének.


Köszi



2019. jan. 13. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem van lehetőseg rá. De menj be egy iskolába és ott mindent megbeszélhettek.
2019. jan. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az elvégzett éveket elfogadják. Szóval ha megvan a 12 osztály, csak be kell jelentkezned az érettségire, megjelölve egyenként a tárgyakat. Lehet, hogy kell fizetned érte, de nem biztos. Akár a régi sulidba is visszamehetsz, de az Oktatási Hivatalon keresztül is intézheted (akkor ők osztanak majd be valahová, a lakóhelyed környékén.)

Február közepéig kell jelentkezni a májusi vizsgákra. Nézd meg a régebbi érettségiket. Felkészülnöd magánúton kell.

2019. jan. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem 8 általánosom van, ehhez jött még 3 ipari képző, azután pedig egy kétéves intenzív "szakmunkások szakközépiskolája" ami olyasmi volt, hogy két év alatt végeztük el a 4 évet. Ez így talán lefedi a 12-évet?

2019. jan. 13. 10:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Annak az elvégzése után adott volna érettségit? Tehát voltak rendes érettségi tárgyaid amikre készültetek, viszont te a vizsga napján nem mentél el? Jól értem? Mert ha így van, akkor csak vidd magaddal a bizonyítványod vagy amid van, hogy igazold te azokat elvégezted.


De ha csak szakmunkásba jártál, az nem ad érettségit és tudtommal be se lehet számítani.

Esti gimiben 2 év alatt le tudod tenni.

2019. jan. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, azzal a +2 évvel így lefedi a 4 évet. Csak vizsgára kell jelentkezned.
2019. jan. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vedd elő a bizonyítványodat. Ha be van írva az utolsó évhez az a záradék, hogy "érettségi vizsgát tehet", akkor csak jelentkezni kell. Fizetned kell mind az öt tantárgyért, és a mai követelmények szerint kell érettségizni (nyelvből is kell). Középiskolában vagy kormányhivatalban lehet jelentkezni, az OH-ban nem.
2019. jan. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már megkerestem a bizonyítványt, sajnos matekból buktam, és már emlékszem hogy pótvizsgáznom kellett volna belőle, de az már nem valósult meg. Újabb kérdés merült fel, hogy lehet-e pótvizsgáznom, vagy újra kell járjam emiatt? Nem vagyok rossz matekból egyébként, csak már akkoriban más nézeteket vallottam ezért hogy úgy mondjam kibabráltak velem. (megtaláltam a pártbejegyzéseket/jelentéseket a szertárban, és szóvá tettem) Hálistennek mindenem meg van, csak most kipróbálnék újabb dolgokat amihez pedig az itteni oktatási rendszer miatt kellene a papír.
2019. jan. 15. 14:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Az szívás, mert akkor az egész 12-t újra kell járni, mert az azt jelenti, hogy csak 11 osztályod van:( - de legalább kapsz segítséget az érettségi felkészüléshez:S
2019. jan. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!