Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mehetek asztmásan hegesztőnek...

Mehetek asztmásan hegesztőnek - vagy autófényezőnek; mennyire káros az egészségre ez a két szakma?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy e két szakma mennyire lenne káros a tüdőmre. Mert gondolkodom, hogy a targoncás képzettségem - és az érettségim mellé még megcsinálok egy szakmát, amit akár csinálnék is, de nekem sajnos az egészségemet is figyelembe kell vennem, mert asztmás vagyok meg allergiás.

Bár, így is poros helyen dolgozom, de ez az asztmámra nincs hatással, de kétségtelen, hogy nyilván jót sem tesz neki, de ezt csak ritkán érzem, mert edzem a tüdőmet sporttal. Igazából nincs több panaszom mióta raktáros/targoncásként dolgozom, mint sulis koromban.

Arra is kíváncsi lennék, hogy a szemet mennyire teszi tönkre a hegesztő szakma. Olvasgattam korábbi kérdéseknél, és volt, aki azt írta, neki már fél év alatt romlott látása.

Továbbá, a kék és a zöld egy árnyalatát össze szoktam téveszteni, tehát elvileg enyhe színtévesztő vagyok. Nem tudom, e autófényezőnél mennyire akadály. Vagy lehet ott is csinálnak velem látás vizsgálatot.

Megéri ezekre a szakmákra váltani, és kifizetni a tanfolyam díját?!



2019. jan. 15. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Friss levegõs pajzsal tippre nem lesz gond. De egy ilyen rendszer ára 200.000Ft-tól a csillagos égig terjed. Autófényezõ nem éri meg, kicsi a mozgástér.
2019. jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Én cégnél szeretnék dolgozni, és gondolom, amilyen céghez engem kezdõnek felvennének, kérdéses azok a helyek mennyire - és milyen minõségben vannak felszerelve ilyen biztonsági felszerelésekkel.


Akkor

2019. jan. 18. 13:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincsenek felszerelve, neked kell megvenni. Külföldön hozzád vágják, de M.O-n nem.
2019. jan. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen??? Dehát azt nem hinném, hogy valakit felvesznek, és azt mondják, hogy: "Haver, reméljük van fél milliód, mert neked kell mindent megvenni!"...

Ez kb. olyan lenne, mintha a targoncát nekem kellett volna megvenni, ahol dolgozom...

2019. jan. 19. 11:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem, õk biztosítanak neked pajzsot, de az nem frisslevegõs lesz. A targoncás példád így nem helytálló. Ha teljes védelem kell, költs magadra. Szerinted mikor bruttó 15 ezer forintis minimálbér emelésen megy a hiszti, akkor majd ad neked egy rohadt drága eszközt? Kapsz egy sima hegesztõpajzsot aminek az ára mondjuk 10.000Ft és viszlát. Kesztyűt, munkásruhát és bakancsot is adnak, de ennyi. Külföldön viszont adnak majd, de ott a fizetés is 2500 euró nettótól indul. Szóval ez ilyen, ez Magyarország. Itt mindenre költened kell, például az acélbetéses cipõ is a legolcsóbb és legkényelmetlenebb lesz, ha jót akarsz, veszel egyet 20.000Ft-ért. Ez van. Õk viszont megfelelnek a törvényeknek. Mivel az nem írja elõ, milyen kategóriájú legyen.
2019. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elég szomorú, ha ez így van, ahogy írod... Bár, sajnos nem tartom elképzelhetetlennek, mert nálunk is 1 hónapig kellett könyörögni, hogy vegyenek másik békát a tönkrement béka helyett...
2019. jan. 20. 18:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezaz, egy szaros béka is kerül 90.000Ft-ba ami a cégnek olyan, mint neked 1000Ft és nehezen vesz újjat. Persze lehet valahol adnak majd frisslevegõs pajzsot M.O-n, de nagyon nem jellemzõ. De igazából jobb a saját, az a tiéd arra vigyázól. A hegesztõk meg jól keresnek azért, meg tudják.venni. De a legtöbb hegesztõ szarik az egészségére.
2019. jan. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!