Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért mondják mostanában...

Miért mondják mostanában annyian, hogy nem éri meg jogásznak tanulni? És ha valakinek csak a humán szakok jöhetnek szóba, és tanulni nagyon tud, annak se éri meg?

Figyelt kérdés

2019. jan. 19. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Ahhoz, hogy ügyvéd legyél 8 évig kell brokizni (5 év egyetem + 3 év bojtárság), utána pedig ki kell alakítani az klientúrát, ami nem egyszerű. Van egy-két ügyvéd ismerősöm, ők mondják, hogy náluk is telített a piac, nem olyan aranybánya mint régebben volt.


Ha nem csinálsz ügyvédi szakvizsgát akkor

1, mehetsz a közigazgatásban nagyon alacsony bérért (na ez semmiképp nem éri meg)

2, mehetsz multihoz jogásznak közepes bérért


Akármelyiket is választod elég sokat kell majd nyelned. Mondjuk ez más szakmákra is igaz, de pl ha biztosítónál vagy jogász és a bíróságon azt kell bizonygatnod, hogy a másik fél miért ne kapja meg biztosítótól a járandóságát, vagy amikor 3 elemis öregasszonyt megerőszakoló rómait kell védj, na az elég szutyok.


Hogy megéri-e azt neked kell eldöntened. Humán (már ha a jog humán) szakok között szerintem kimagasló a bérezés.

2019. jan. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

mi most házvétel miatt elég sok ügyvédhez mentünk, rajtuk nagyon látszott, hogy rendkívül okos, és gazdag emberek.

én nem lennék jó ügyvéd, de aki érez magában hajlamot rá, akkor szerintem megéri.

mert a tényleg jó ügyvédek/jogászok! szerintem úgyis célba érnek.

2019. jan. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

most egy kezdő ügyvéd barátnőmnek 500nettót ajánlottak Budapesten. De mivel nagyon sokba van ott a megélhetés és egyedül is lenne, nem fogadta el, maradt vidéken 200nettóért.

szerintem van lehetőség csak rugalmasnak kell lenni hozzá.

2019. jan. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban sok jogász van, hála a felsőoktatási politikának.

Most már nem elég átlagosnak lenni, mert azokat a fadatokat minden jogász el tudja látni, hanem valamiben ki kell emelkedni pl. valamilyen speciális területen vagy nagyon jó, LL.M diplomád van akár külföldről, esetleg PhD valami jó jogterületen, több nyelven beszélsz magas fokon, ideértve a szaknyelvet is, cum laude minősítés pedig minimum elvárt. Napi 10-12 óra munkával lehet számítani irodában, a kezdő béred nem lesz annyira sok (átlagban nettó 120-150 körül) a 3 év alatt, kivéve nemzetközi irodáknál de oda csak a legjobbakat veszik fel. Saját irodához meg kell tőke és sok ügyfél, szakvizsgával nem váltod meg a világot. Jogtanácsosnál sok év tapasztalat elvárt, sokszor 5-8 év, ilyan pozíciót sem lehet csak úgy megszerezni. Bíróságra, ügyészségre bekerülni is művészet, mivel limit van mennyit vehetnek fel, pl. legutóbb talán 8 fő volt Bp-n a felvehető bírósági fogalmazók száma, ügyészségen talán nem is vettek fel most, vidéken még kevesebb, a kinevezés kihalás, nyugdíj alapján, szigorú pontrendszer alapján megy. Közigazgatásban attól függ hol dolgozol, központi szinten kapsz annyit mint egy ügyvédjelölt, de oda pl. most létszámstop van a bérek emelése miatt, így nem vesznek fel senkit.

Amint látod, itt nem a gyors meggazdagodás fog várni más szakokkal ellentétben, az egyetemet, ha sikerül 5 év alatt megcsinálod kemény munkával (itt tényleg sokat kell tanulni) és utána még sehol sem vagy. Szóval ha elhivatott vagy akkor megéri, ha csak azért választanád, hogy majd gazdag leszek, akkor az nem biztos, hogy elég motiváció lesz az egyetemhez meg az egészhez.

2019. jan. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Bocsánat, még annyi kimaradt, hogy gazdasági szakokkal sokkal jobban jársz, ott is van olyan, amihez a humán beállítódottság jól passzol, nekem ismerősöm nemzetközi gazdálkodást tanult (nem volt jó matekos) és 3 éves alapképzés után már külföldön dolgozik jó pénzért. Joggal nem fogsz tudni külföldre menni igazán, mivel te a magyar jogrendszert fogod tanulni.
2019. jan. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Ugyan csak 4-es vagyok matekból, de én is sokkal előbb mennék gazdasági jellegű szakra, mint jogra! Egyedül apám hülyesége ez, egyszerűen rám akarja erőltetni, pedig szinte MINDENKI azt mondja, hülyeség ma már a jog, ha egy kicsit is értek másvalamihez is a magoláson kívül.

A másik, hogy külföldben nagyon is gondolkodom, hogy kimenjek pár évre dolgozni.

2019. jan. 20. 19:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz jogász lenni, ne menj annak! 5 év sok. Amúgy, igen. Sok jogász van, de nagyon gyorsan felszívja őket a munkaerő piac. Van jobb fizu meg alacsonyabb. Adatvédelmi szakértők nagyon mennek most. De lehet Hr vezető multinál. Vagy egyéb nem feltétlenül jogi pályán is el lehet helyezkedni. Két mód: kiemelkedő tanulmányi eredmények vagy már második évtől gyakornok vagy és szerzed a gyakorlati tudást. Ami nagyon kevés pályakezdőre igaz
2019. febr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!