Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy egyesek szerint nem kellenek diplomás ápolók és le is nézik Őket? Mert, hogy az szerintük egy nem diplomát igénylő szakma és ugyanazt csinálják mint a nem diplomások.

Figyelt kérdés

2019. jan. 22. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem találkoztam még emberrel aki lenézné akár a diplomás akár a diploma nélküli ápolónőket.


Ha van ilyen akkor valószínűleg az hülyeség és az irigység kombinációja miatt.

2019. jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
De tényleg. Mit csinál egy ápoló? Vért vesz, vérnyomást mér, infúziót köt be, lázat mér, ágytálat cserél, teát hoz... Én nem nézem le a diplomás ápolókat, de nem értem, mi értelme van egyetemet végezni azért, hogy lényegében segédmunkát végezzenek. Egyedül a fizetésért éri meg, mert a bértábla szerint többet kapnak, mint a diplomával nem rendelkező kollégáik.
2019. jan. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Hát kedves Kolompár, fogalmad nincs a nővéri munkáról. Kár.
2019. jan. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1%

Kedves névtelen!

Ez nem érdemi hozzászólás.

2019. jan. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én meg találkoztam ilyennel, nem is kevéssel... Szerintük mentőtiszt sem kell, mert van oxyológus (persze a nevét általában nem tudják).
2019. jan. 22. 13:10
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Szörnyű
2019. jan. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2%

Mondjuk Achilles álláspontja mellett szól az is, hogy az ápolók nagy többsége nem végzett egyetemet, mégis el tudták és tudják végezni a munkájukat. Ha olyan fontos lenne a diploma az ápolói munkához, akkor nyilván nem foglalkoztatnának annyi diploma nélküli ápolót a kórházakban.

Ezzel persze nem az ápolói melót akarom degradálni, igazat adok a 3-as válaszírónak is, nem könnyű meló (bár szerintem Achilles sem így gondolta).

De pontosan ugyanez a probléma más közszolgálati munkahelyeken is, pl. rendőrségen. Ül egymással szemben egy irodában egy diplomás meg egy nem diplomás, ugyanabban a munkakörben, mindkettő pontosan ugyanazt csinálja, ugyanolyan munkabeosztásban, csak a diplomás kétszer annyi pénzt kap ugyanazért a munkáért. Valahol igazságtalannak érzem én is ezt a dolgot, de ez van.

2019. jan. 23. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy rettenetesen buta, aki ezt gondolja. Diplomás ápolókra nagyon nagy szükség van. Nem csak a gyakorlati, hanem az elméleti tudás is nagyon fontos!
2019. febr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es. Nem azért foglalkoztatnak a kórházakban több diploma-nélküli ápolót, mert nincs szükség diplomásokra, hanem azért, mert NINCS ELÉG diplomás.


a.) Bezárják, mert nincs elég diplomás.

b.) Működtetik nem-diplomásokkal, és egy kevés diplomással.


Hidd el, ha ez egy olyan szakma lenne itthon, amiért versengenek az emberek, tehát sokan végzik el, akkor inkább vennének fel CSAK diplomásokat, akikért akár többet is fizetnének, mintsem akár egy nem-diplomásat is.

2019. febr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!