Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajz bsc után milyen...

Földrajz bsc után milyen mesterképzést érdemes megcsinálni?

Figyelt kérdés
Geográfus msc megérné? Hallottam már róla hideget, meleget. Esetleg valaki tudna mondani mást?
2019. jan. 24. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz szak, de tudsz menni pl. Regionális és környezeti gazdságtan Msc-re, és az okleveles közgazdász diplomát ad. [link]

Átlag fizetés: 396 ezer

87% diplomás munkát végez.

2019. jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Leifur ***** válasza:

Magam is kíváncsi voltam a válaszokra erre a kérdésre.


Én 10 éve diplomáztam ugyanezen a szakon, és több akkori szaktársammal egyetemben, akik utána a geográfus mesterszakot is elvégezték, fájó szívvel, de nem ajánljuk, hogy anélkül bárki belekezdjen ebbe a BSc-be, hogy utána ne valami kicsit más, hasznos mesterszakot vagy egyéb képzést végezzen el hozzá.

Így a fenti hozzászóló által megnevezett mesterszak például sokkal hasznosabb, mint a geográfus MSc.


Mindenképp olyan mesterszakot válassz, ami már ad valami konkrét szakmát a kezedbe, mert a földrajz szak önmagában sajnos nem hasznos a munkaerőpiacon, pláne Magyarországon.

A közgazdász irány jó lehet, az államigazgatási is, ha az érdekel, esetleg nemzetközi tanulmányok, de már ezutóbbit is inkább csak akkor, ha vannak kapcsolataid intézményvezetőkkel, szervezetek frontembereivel, kommunikációs partnereivel.

2019. jan. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Már nem azért, de eleve szakirányt kell választani földrajz bsc szakon. Szóval ez így egy kicsit erős, hogy "nem ad konkrét szakmát". Nyilván utána az egyénen is sok múlik, hogy ezzel mennyire él.
2019. febr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Leifur ***** válasza:

Pedig bizony bele van írva a diplomába, most nincs előttem a pontos szöveg, hogy "önálló szakképesítést nem ad". Oda van írva a szakirány mellé, de se a gyakorlatban, se papíron nem ér semmit.


Észak-Amerikában, Hollandiában és az Egyesült Királyságban például a településfejlesztő egy konkrétan keresett szakma, de mást tanulnak, mint amit mi tanultunk Magyarországon annó, legalábbis Szegeden. Emellett, ha felcsapod az álláshirdető portálokat, még csak hasonló megnevezés is alig fordul elő a hirdetésekben.

2019. febr. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Persze, értem mire gondolsz, ment is az up.


De mindez lényegében az egyetemi szakok döntő többségéről elmondható. Bécsben pl. egy kulturális antropológia is megbecsült szak, nálunk meg...

2019. febr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!