Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jogra szeretnék felvételizn...

Ha jogra szeretnék felvételizni, milyen tárgyakat vegyek fel fakultációra?

Figyelt kérdés
A történelmet biztosan felveszem, irodalmon gondolkodtam még, de azt mondták,az nem számít jog szempontjából. (Nyelveket nem veszek fel, abból fakt nélkül tudok emeltezni.) Megérné a matematika,csak hogy legyen egy plusz?

2019. jan. 25. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Jog szempontjából a matek kb annyi pluszt ér, mint az irodalom.

De amúgy én az irodalmat választanám.

Felvételi tájékoztatókban benne szokott lenni, hogy az adott szakhoz milyen tárgyat kérnek.

Pl.: emelt történelem és egy emelt szabadon választható tárgy.

Vagy emelt történelem, emelt irodalom


Stb.


Nézz utána korábbi tájékoztatókban, hogy az egyes egyetemeken mit jelöltek be. És aszerint válassz.

2019. jan. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%
Én emelt testnevelést javasolnék, én is jogot tanulok éppen wikipédia BA-n. Sokat kell futkosnom ide-oda ceruzákért, hdmi és aux kábelekért, nem árt ha jó kondícióban van ama halandó tested.
2019. jan. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mikor én felvételeiztem úgy emlékszem, hogy a matekot nem fogadták el csak a történelmet, a magyart és különboző nyelveket. De ahogy az első is írta nézd meg a felvi.hu-n hogy mely tárgyakat fogadják el és azok közül válogass. Ha töriből és nyelvből fogsz emeltezni (mert írtad, hogy az megy fakt nélkül is gondolom akkor az lesz a másik emelted) akkor szerintem nem is feltétlenül szükséges másikat felvenni max azért, hogy a közeped mégjobban sikerüljön, úgyhogy ha ez a helyzet es tényleg csak kvázi korrepetálás miatt szükséges a másik fakt akkor szerintem azt ved fel ami gyengébben megy. Jog szempontjából nem fogsz magyarból olyat tanulni ami egyetemen is elő fog fordulni, de ha pénzügyjog érdekel akkor a matek fakt az jó választás viszont ha nem érdekel akkor szerintem inkább magyar legyen.
2019. jan. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is testnevelés. A második válaszoló tud valamit.
2019. febr. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Felvételi szempontjából töri + magyar v nyelv. Ebbol kell kettő tárgy, az egyik emelt szinten. Te csinálhatsz kettő emeltet a max plusz pontokért. 3 emelt már felesleges, nem jár érte több plusz pont. Részletes tájékoztató a felvi.hu oldalán.
2019. febr. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!