Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ma milyen az érettségi a 20...

Ma milyen az érettségi a 20 évvel ezelőttihez képest, milyen tárgyakból kell érettségizni?

Figyelt kérdés
A korábbi rendszerben volt matek, magyar, idegen nyelv, történelem, és egy szabadon választott, ha jól emlékszem, de lehet, hogy két nyelv volt, mert kettőből érettségiztünk. És akkor még csak egy szint volt. Mi van, ha olyan szakra akarok menni, ahol más tárgyból kellett volna érettségizni (akár csak közép szinten), vagy más tárgyakból kellene év végi jegy, holott anno nem volt akkor ilyen tárgy?

2019. jan. 27. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha olyan szakra mennél, ahol nem elég a középszint(a hagyomásnyos régi ennek felel meg), akkor ismételten érettségizned kell, de most már emelt szinten az adott tárgyból.Enélkül nem mehetsz felsőoktatásba.
2019. jan. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó, de azon az egy-két tárgyon kívül más érettségi jegyek is kellenek. Lehet, hogy akkor még nem is azokból érettségiztem. Úgy látom, kell egy fizika, kémia, biológia, stb., ezekből anno nem kellett.
2019. jan. 27. 10:20
 3/4 anonim ***** válasza:
A régi érettségiket átszámítják és elfogadják, viszont szerintem ugyanúgy meg kell felelni a követelményeknek. Tehát, ha pl. egy szakon kötelező felvételi tárgy a fizika, akkor kell szerezned egy fizika érettségit.
2019. jan. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Term. tud. tárgyból nem kell érettségizni, hanem a gimnáziumi hozott pontoknál számítják be az utolsó két év végi jegyét az egyik ilyen tárgynak.

Egyébként régen sem egy szintű volt az érettségi, mármint igen, az érettségi az volt, csak azt nem fogadták el felvételinek (viszont fordítva néhány esetben igen, egyes központi felvételi vizsgákat elfogadtak érettséginek). Így volt, hogy az egyetemre felvételiztem matekból és töriből, az egyetemekre kellett mennem megírni, ezért matekból nem kellett érettségizni a sulimban, töriből viszont kellett a suliban is vizsgáznom, és csak annak az eredménye került az érettségi bizonyítványba.

Sajnos viszont a régi központik is középszintnek számítanak, így ha emelt érettségi kell, mindenképp újra kell vizsgázni.

Amúgy régen is egy idegen nyelvből volt kötelező érettségizni, más kérdés, hogy én is kettőből érettségiztem, mert választható tárgynak is egy idegen nyelvet választottam.

2019. jan. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!