Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki sosem szeretett...

Ha valaki sosem szeretett magolni, nincs feneke a tanuláshoz, az ne is gondolkozzon egyetemen?

Figyelt kérdés

Manapság a diploma egy már már rang, ha van felsőfokú végzettséged, te vagy a király. Mivel állami gondozásban nőttem fel, most munka mellett csinálom az érettségit egy esti tagozatos gimiben. Apámmal élek, ha leérettségizem esetleg támogatna engem anyagilag, ha egyetemre mennék. 18 éves vagyok, anyám adott anno intézetbe, apukámmal gyakorlatilag most kezdjük megismerni egymást, anyám mindig tiltott tőle, aztán az intézetben éltem 7 évig. Apu kamionsofőr, ezért nem vett annak idején magához. Szeretnék tanulni, de az az igazság, hogy nem szeretnék 4-5-6 évet ülni egyetemen. Ha lenne esetleg 2-3 év alatt elvégezhető egyetem, akkor szívesen mennék.


Nem kérnék kioktatást, meg sértegetést, csak a véleményetekre vagyok kíváncsi. A normális válaszokat pedig köszönöm!



2019. jan. 28. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi érdekel? Miben vagy jó? Ne az évek számát nézd, hanem azt, hogy mi motivál.
2019. jan. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jó irányító képességem van. Szeretek sokat beszélni. Jól kommunikálok. Szeretem az állatokat, érdekelnek a művészetek is. Énekelni tanultam, musicalénekes szerettem volna lenni, de azóta meg is híztam, meg ki is ábrándultam ebből. Makettezem. Színházi díszleteket tervezek és modellezek elég profi szinten. Ebből nem lehet megélni, szóval marad hobbi.


El tudom magam képzelni akár irodai alkalmazottnak is. Könyvelőnek. Üzletvezetőnek. (jelenleg vendéglátásban vagyok) Ahol emberekkel kell foglalkozni. De ugyanúgy a magányos munkák is érdekelnek, mint fentebb írtam, az irodai. Igazából bármilyen ötletet szívesen fogadok. Önteltnek fogok tűnni, írhattok bármit csak koszos munkát ne!

2019. jan. 28. 19:43
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

De, van esélyed egyetemre menni akkor is. Külföldre. (Márha ez nálad opció.)

Magyarországon porosz rendszer van, ami inkább a szigorról, milliónyi kötelező óráról, magolásról és a felesleges dolgok tanulásáról szól.

Szívesen ajánlanám neked az angolszászi liberális oktatási rendszert. Ott az egyetem sokkal gyakorlatiasabb és szinte nincs is magolás, illetve magad választod a tárgyaidat. Ha valamiben nem vagy jó, azt helyettesíted azzal amiben jó vagy, hogy abban mégjobb lehess.


Egyébként az alapképzés Magyarországon a legtöbb esetben 3 éves, max 3,5. Ez BA/BSc diplomát ad. A mesterképzés (MA/MSc) az +2 év ezen felül.

Ha példának már az Angolszászt hoztam fel, akkor folytassuk Angliával. Ott is 3 éves az alapképzés, viszont ott csak +1 év a mesterképzés ezen felül. (Laza, heti 3, max 4 napot kell bemenni 1 héten. A többin lehet dolgozni.)

Szerintem 1 év spórolásért és a jobb, minőségi oktatásért megéri kimenni annak aki meg is teheti és van rá lehetősége.


Viszont ha már Anglia, ott vannak intenzív egyetemi képzések is, amik 2 év után adnak BSc/BA diplomákat. Már nem emlékszem az egyetem nevére, de helyileg London. Animációt és informatikai szakokat láttam reklámozni őket, de biztosan van másféle képzéseik is.

Ha ezt előbb tudom és közelebb laknék Londonhoz, lehet át is jelentleztem volna. Így összesen számolva 3 év alatt akár mesterképzést is le lehet tudni kint.

2019. jan. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem ahhoz hogy könyvelőkent dolgozz később elég nagyfokú egyhelyben ülés kell, ami eléggé monoton és kicsit hasonlít a magolasra. Ha tényleg könyvelő szeretnél lenni és itthon, akkor felesleges külföldi egyetemre menni. Ha nemzetközi cégnél akkor még ott az Erasmus pl.
2019. jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!