Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi asszisztens végzettségből...

Jogi asszisztens végzettségből szerezhetek jogász diplomát? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

2019. jan. 29. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Felvételizel jogra, egyes egyetem beszámít tárgyakat és elvégzed igy 4 év alatt a jogot legjobb esetben, ahol nem számítják be ott ugyanúgy 5 év.
2019. jan. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a jogi asszisztenst ugyanazon az egyetemen végzed el, ahol a jogot is szeretned akkor sok tárgyat be fognak számítani és 3 év alatt is elvégezheted így a jogot. Legalábbis nálunk ezt így meg lehet csinálni.
2019. jan. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egyetemfüggő, pl. ELTE-n nem fogadják el, ezért érdeklődj az adott egyetemnél, ahova menni szeretnél.
2019. jan. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
3 év alatt semmiképp nem végzel jogász képzést, nem tudom ki találta ezt ki, gyorsan felejtsétek el. Max négy de az is csak igiges vagy valami hasonló diplomával. Egy aszisztens képzést sehova nem fognak beszámítani. El kell végezned az öt éves jogászt.
2019. febr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én még jó régen végeztem jogi asszisztensi OKJ-n, ami a pécsi jog égisze alatt futott. Ha ott, Pécsen folytattam volna egyetemi szinten, elvileg beszámítottak volna 1-2 tárgyat, de plusz ponttal mindenképpen járt a felvételi eljárásban már intézményektől függetlenül is.
2019. márc. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!