Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnök vagy energetika...

Villamosmérnök vagy energetikai mérnök? Nehézség szempontjából?

Figyelt kérdés

A két szak között vacillálok már egy ideje, idén felvételizek, BME-t jelölöm meg mindkettőnél.


A villamosmérnöki jobban érdekel, viszont félek, hogy túl nehéz lenne, és csúsznék vagy átkerülnék fizetősre, és egyiket se nagyon engedhetném meg magamnak. Ezért gondoltam hogy az energetika és később villamos specializáció valamivel könnyebb út lenne, és mellette valamennyit diákmunkázhatnék is esetleg x félév után.

Ráadásul valamivel összetartóbb a társaság ahogy hallottam és vannak lányok (mivel én is az vagyok, valamennyire komfortosabb lenne).


Valamivel tényleg könnyebb/jobb lenne, vagy hülyeség ilyen szempont alapján választani?

Akinek bármilyen tapasztalata, tanácsa van, szívesen fogadnám :)



2019. febr. 2. 20:49
 1/2 anonim válasza:
64%

BME villamosmérnöki vörösdiploma , ez legyen a cél!

Egy ilyennel az országban bárhol bármikor bárki megborul előtted.

2019. febr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Villamosmérnöki nehezebb, sokan ezért BSc-n energetikait végeznek és átmennek MSc-re VIK-re, mert így megúsznak egy csomó tárgyat.
2020. jan. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!