Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után 1 évvel lehet...

Érettségi után 1 évvel lehet folytatni?

Figyelt kérdés
Érettségi után 1 év kihagyással tudom folytatni nappalin azt a szakmát amiből érettségiztem?
2019. febr. 3. 06:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A kihagyás miatt igen. Életkori korlát van, de abba valószínű beleférsz. Ha közben változott a szakma kerettanterve, akkor különbözeti vizsgákat írhatnak elő.
2019. febr. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hány éves korig lehet?

21 leszek szeptember 23án.

2019. febr. 3. 08:57
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Pontosítanék. Nem folytatni fogod a szakmát, hiszen az érettségivel kaptál OKJ-s szakképesítést. Nincs semmi akadálya, hogy másik szakmát szerezz. Ezt megteheted ugyanazon a szakterületen, és másikon is. A különbség annyi, hogy ha azonos szakterületen célzol meg magasabb képesítést, akkor a képzési idő az eddigi tanulmányaidnak köszönhtően rövidebb lesz, mint annak, aki nem rendelkezik még ismeretekkel azon a területen. Nappali tagozatra - amennyire tudom - 23 éves korig jelentkezhetsz, 21 évesen biztosan megteheted. A képzési idő - ha a szakterületeden maradsz - valószínűleg 1 év lesz.
2019. febr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!