Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesti Metropolitan (METU)...

Dominik0627 kérdése:

Budapesti Metropolitan (METU) Gazdaság és menedzsmentre milyen nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés
Esleteg ha van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban várom azt is.. Mennyire sok jelentkező szokott lenni, ha kevesebb akkor picit lentébb viszik a pontokat?
2019. febr. 4. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Könnyű bekerülni, de a diploma kevesebbet is ér, mint a BCE, ELTE, BME, BGE diplomák, és ebből már láthatod, hogy van itt túlképzés bőven, ezért igenis számít az, hogy hol végeztél. Ha mégis a METU mellett döntenél, haladéktalanul keress egy gyakornoki állást minél nagyobb cégnél.
2019. febr. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Nekem ez örök rejtély, hogy miért kell mindig besorolni a BGE-t ebbe a listába, mint nagy presztízsértékű diploma. Ugyan úgy a jogszabályi minimumponttal lehet bekerülni, sőt a METU-n már magasabbak a ponthatárok, ahogy néztem a felvin.

Ugyan annyit fogsz érni egy BGE gazdmennel, mint egy METU gazdmennel, mehetsz egy ssc-be valami droid """elemző""" munkára a bölcsészek mellé, ha jól beszélsz angolul. Nyilván jobb mint a gyártósoron állni. Persze lehet kompenzálni egy jó MSc-vel bármelyik egyetemet, még egy Kodolányit is. Ebben az esetben meg úgyis mindegy, mert kutyát nem fogja érdekelni, hogy a BSc honnan van.

ELTE, Corvinus: Itt már van esély egy nagy presztízsű tanácsadó céghez bekerülni (BCG, McKinsey, BIG4 management consulting divíziói), persze a mester itt is erősen ajánlott.

BME-GTK jövője bizonytalan, tudtommal a jobb oktatók csinálták meg az ELTE-GTI-t, és már csak a folyamatban lévő hallgatókat oktatják, aztán letipliznek, az újakat már nem oktatják.

2019. febr. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Nekem ez örök rejtély, hogy miért kell mindig besorolni a BGE-t ebbe a listába, mint nagy presztízsértékű diploma."


Azért, mert a BGE az a PSZF és a Külker összevonva, mind a kettő nagynevű, régi hagyományokkal rendelkező főiskola volt, és nagyon jól cseng a munkáltatók fülében.


"Ugyan úgy a jogszabályi minimumponttal lehet bekerülni, sőt a METU-n már magasabbak a ponthatárok, ahogy néztem a felvin."


Helyett, például. 2017:

gazdálkodási és menedzsment BCE: 447 BGE: 450

... hát barátom ez nagyon nem minimum pontszám...


"Ugyan annyit fogsz érni egy BGE gazdmennel, mint egy METU gazdmennel"

Lóf.szt. A BGE az egyik legjobb gazdasági diploma, minden munkáltató szívesen látja. Az egyik legnagyobb multi stratégiai osztályán dolgoztam, és háromféle ember volt: BCE, BGE és PTE-GTK. METU stb. – el se jut ideáig.



"mehetsz egy ssc-be valami droid """elemző""" munkára a bölcsészek mellé, ha jól beszélsz angolul."

Helyett egy BGE-vel simán besétálsz a legnagyobb multikhoz is. (Komolyan nem értem, akinek fogalma nincs az egészről, az minek osztja az észt?!)


"ELTE, Corvinus: Itt már van esély egy nagy presztízsű tanácsadó céghez bekerülni (BCG, McKinsey, BIG4 management consulting divíziói), persze a mester itt is erősen ajánlott."

Ez tény és való, de nem ez volt a kérdés.

2019. febr. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Az egyik legnagyobb multi stratégiai osztályán dolgoztam"


Múltkor egy másik kérdésnél 10 fős kereskedelmi céget vezettél.

2019. febr. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%-ossal ne foglalkozzatok, kötekedni jár csak ebbe a kategóriába, nem járt soha egyetemre.
2019. febr. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

# 3

Te most bemásoltad az állami ösztöndíjas ponthatárt, holott nyilván tudod, hogy a költségtérítésesről beszéltem. Ne hazudozzál már ilyen nyilvánvalóan.

"háromféle ember volt: BCE, BGE és PTE-GTK"

Aha, persze. Gondolom BME, SZTE meg ELTEcon emberkéket kitiltogatták a hr-es kislányok, mert gagyibbak, mint a BCE. Na hagyjad már magadat :D

"Helyett egy BGE-vel simán besétálsz a legnagyobb multikhoz is."


SSC-je, BSC-je nem a legnagyobb multiknak van? Tudod te egyáltalán, hogy miről beszélek? Nagy multiknak nincs droid munkája? Ha ennyire érdekel, pont most került be ismerősöm NAGY MULTIHOz A NAGY NAGY BGE diplomával Tax Analyst húdemenő munkakörbe

amit csinál:

fkeres függvénnyel összezanzásít spreadsheet-eket, alap pivot táblákat csinál, és ezt töltögeti fel valami belső rendszerbe

HÚ MEKKORA MENŐ KREATÍV POZÍCIÓ, EZT CSAK BGE-n TANÍTJÁK

2019. febr. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amúgy a Corvinus-ra járok, és már rohadtul elegem van a sok beképzelt BGE hallgatóból, pedig állítólag mi vagyunk a legnagyobb sznobok. Én látom, hogy nekünk milyen lehetőségeink vannak, és szerintem jobb, mint egy bge-esnek.

Utálom, hogy mindig elkezdik, hogy "amúgy tudod, hogy a mi egyetemünk is van olyan jó, mint a corvinus :):) sőt jobb, gyakorlatorientáltabb :):) a tiéteket már csak a neve tartja fent, de amúgy az sem, a multik jobban szeretik a BGE-t :):)" Kissebbségi komplexusos majmok :D

2019. febr. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#4 soha nem vezettem 10 fős kereskedelmi céget, valaki mással összekeversz. Van viszont BGE, BCE és CEU diplomám is, szóval van összehasonlítási alapom.
2019. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7: "Amúgy a Corvinus-ra járok, és már rohadtul elegem van a sok beképzelt BGE hallgatóból, pedig állítólag mi vagyunk a legnagyobb sznobok. Én látom, hogy nekünk milyen lehetőségeink vannak, és szerintem jobb, mint egy bge-esnek."


1) A BCE-s hallgatók tényleg nagyon nagyképűek. Ez tény.

2) Szerintem is jobb csengése van a BCE-nek, de a BGE sem rossz. Ez is tény.

2019. febr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én egy Big4 cégnél dolgozom és gagyi egyetemet végzek de le se szarják kb :DD csak a logikai tesztet meg szamviteli tesztet kell jol megirni, legalabbis ha van egy kis eszed es szimpatikus vagy az embereknek és látják hogy hajlandó vagy túlórázni bàrmilyen egyetemről felvesznek sőőt.. de inkább nem mondok semmit szal kedves kérdező mindegy hol és mit tanulsz csak élvezd és érdeklődj az iránt amit tanulsz. Engem a bankok is felvettek mindig barhova jelentkeztem. Mondom legyen sütni valód és lássák hogy kitartó vagy. Lehet jobban szivatnak a nehezebb egyetemeken de úgyan úgy tanult ember leszel, es kevesebb stressz ér évközbe meg viszgaidoszakba h szarnak arra, hogy nincs hely a maradék 100 tanulónak h felvegyen egy tárgyat vagy vizsgát. Nekem sok barátom jár bce de csak szidjak nagyon nagy igazsagtalansagok fordulnak ott elo le a kalappal aki végigszenvedi meg stresszeli ezeket az éveket. Nyilván jobban hangzik de iszonyat kamu, hogy ennyit számitana. Oda menj amelyik szimpi vagy megfizetheto.
2019. febr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!