Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyenek a Magyarországon...

Milyenek a Magyarországon található arabisztika szakok?

Figyelt kérdés

Érdekel az iszlám és az arab/perzsa kultúra, teológia, történelem. Szívesen kiutaznék később Iránba tanulni is.


Angol felsőfokúm van (napi rendszerességgel használom vallási, politikai, filozófiai témákban), emellett emelt angol és történelem érettségim.


Egy mellékesebb kérdés: mennyire tanítanak az iszlámot megelőző közel-keleti (/arab, iráni) vallásokról? Mennyire tanítanak az indiai muszlimokról?


Illetve... ilyet kérdezni talán nem éppen a legcélravezetőbb, de a saját megítélésetek szerint, mennyire hiteles az, amit és ahogy tanítanak? Bizonyos muszlim mesterek szerint lényegében az összes orientalista a XX. század közepéig (vagy akár a mai napig) úgyszólván "nem látta a fától az erdőt", és totálisan téves fordítások és értelmezések születtek (olyan okokból kifolyólag, hogy a (modern) nyugati és a keleti ember a világról alkotott különböző képük miatt szinte képtelen egymást megérteni).



2019. febr. 6. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Írtam!
2019. febr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1. tudsz arabul?
2019. febr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ELTE arab BA-n kezdtem, iranisztikán lyukadtam ki, illetve Iránban tanultam egy szemesztert. Azt kell mondanom, hogy az arab BA-n a modern irodalmi arab nyelvi képzés sajnos nem olyan erős, ezzel ellentétben az iranisztika alapszakon nagyon hajtják az embert, ami nem hátrány. Van alapszakon egy ókori és keleti vallások című óra, ott 2 órán keresztül foglalkoznak a zoroasztriánizmussal, de nagyjából kimerül ennyiben az iszlámot megelőző vallás oktatása. Az indiai muszlimokról pedig egy másik szak, az indológia keretein belül lehet tanulni (természetesen fel lehet venni arabosként vagy perzsásként is). Ha bármi kérdésed van, írj.
2019. febr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én tanultam arab szakon de otthagytam. Ha bármi kérdésed van akkor írj nyugodtan :)
2019. dec. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!