Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tudnám teljesíteni az...

Hogy tudnám teljesíteni az alábbiakat? 50 tétel megtanulását és szépirodalom olvasását munka mellett? Továbbá ott van a portfólió is, amit még be kell fejeznem.

Figyelt kérdés

25 nyelvészeti és 25 irodalmi államvizsga tételről van szó. A portfólió kell az egyetemre is, és azután a minősítéshez is egy másik.


Mellette iskolában dolgozom. Általában 16.00 óra után érek haza. Időm lenne tanulni, de akkorra már szellemileg elfáradok, energiám nem sok marad. Egyszerűen nem találom a módját, hogy tudnék munka mellett tanulni.


Mit tanácsoltok?


Fizetetlent nem tudok kivenni, mert egyedül lakom és nincs, aki támogatna. A suliban néhány napot adnak majd vizsgák előtt, de az nem elég nekem.



2019. febr. 8. 14:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egy tétel kidolgozva átlagosan 30 A/4-es oldal, gépelve.
2019. febr. 8. 14:24
 2/11 anonim ***** válasza:
nem tudod megszerezni a tételeket kidolgozva?
2019. febr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

10 tétel híján megvan mindegyik kidolgozva.

A problémám az, hogy miután sulis munkából hazaérek, egyszerűen nincs energiám leülni tanulni. Szellemileg KO vagyok.

2019. febr. 8. 15:45
 4/11 anonim ***** válasza:

1. Az államvizsga nem tart örökké. Tehát teljesen értelmetlen 30 oldalakat összeállítani tételenként. Az jó, hogy van egy bő kidolgozott, mert ugye kérdések lesznek, de ami az általad elmondott vázlatot illeti, az ne legyen 2-3 oldalnál több! Tömörítsd a kidolgozottat, azzal is tanulsz, méghozzá hatékonyan!

2. Erőt kell venned magadon! Csinálj beosztást, hagyj időt az ismétlésre is! 4 után még van időd pihenni és tanulni is! Ez elsősorban fejben dől el! Ha meg végképp nem tudod rávenni magad, akkor a hétvégéket kell rááldoznod!

2019. febr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
Már bocs, de az ultragáz, hogy te elvileg elvégeztél egy egyetemet, gyerekeket akarsz tanítani és még mindig nem tudsz te magad TANULNI, és a tananyagot szelektálni!
2019. febr. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5 Napi kötekedés megvolt.

Hasznos választ is tudsz esetleg?

2019. febr. 9. 00:18
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az a tétel, ami kidolgozva 30 oldal, az rosszul van kidolgozva. Egyébként pont úgy tudsz tanulni, ahogy a gyerekek is, hazamész oszt hajrá... hiszen ti is ezt várjátok el.
2019. febr. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hiába sértődsz be, teljesen igaza van 5-ösnek abban, hogy hogy ez a kérdés a te szádból bizony szánalmasan nevetséges. De azért én komolyan vettem, és amíg nem kezdtél hisztizni, nem is tettem rá megjegyzést - de azért nézz már magadba! 4-es voltam.
2019. febr. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azoknak, akik kötekedni jöttek ide:

Ti sem lehettek egy hű de okosak, mivel nem a kérdésre válaszoltatok, csak az oltogatás megy.


Ezért írtam ki a kérdést:

teljes munkaidős, sulis munka mellett végzem az MA-t levelezőn. Amikor hazaérek, még vár rám a másnapra készülés, háztartás vezetése + a szüleimet is meg kell látogatnom, mert bár külön élünk, én segítem őket is.

Így mire odajutnék, hogy az egyetemi dolgaimmal foglalkozzam, egyszerűen nincs energiám. Plusz, amint belegondolok a tanulnivaló mennyiségbe, összességében ijesztőnek hat.


Tehát nekem nem csak annyi dolgom van, mint egy kisgyereknek, hogy hazamegyek és tanulok (egyébként ha megnézem mennyien készítik el a házi feladatokat, siralmas. Ezért sem akarok úgy tanulni, ahogy a gyerekek, ahogyan azt az egyik kedves válaszoló ajánlotta...), meg egy-két apróságot végezzek el, ha van kedvem hozzá.


A kérdésem erre irányult: hogy hangoljam össze a dolgokat, hogy az egyetemen is tudjak teljesíteni.

2019. febr. 9. 11:15
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
az én államvizsga tételeim kidolgozva átlagosan 2 oldal/tétel volt, lerövidítve fél oldal/tétel. kb 10-20 percet vagy bent, azalatt lehetetlen lenne 30 oldalt felmondani. próbálj a legfontosabb pontokra koncentrálni.
2019. febr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!