Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az ELTE Biológia BSc...

Milyen az ELTE Biológia BSc színvonala?

Figyelt kérdés

Van-e személyes vagy hallomás tapasztalatotok?Eddig nem sok emberrel beszéltem, de nagyrészt hideget hallottam. Vagy csak azért mondják, mert nehéz és könnyebbre számítottak?Vagy tényleg "csak" a hírneve miatt van kiemelve?

Köszönöm a segítséget!



2019. febr. 10. 08:42
 1/2 anonim ***** válasza:
65%

Sajnos azt kell hogy mondjam, hogy nem sok értelme van ennek a szaknak.

Egyrészt nem fogsz tudni elhelyezkedni vele. Ha véletlenül mégis, akkor pedig nagyon rosszul fizetnek.

Másrészt nehéz is. Ki akar évekig szívni egy olyan diplomáért, ami szinte értéktelen?

Szerintem dícséretes a biológia iránt való érdeklődés - én is természettudományos érdeklődésű vagyok -, de sajnos ilyen sok biológusra, mint amennyit képeznek, nincs szükség a világon.

Azt ajánlom, hogy menj el inkább biomérnöknek (pl. BME, én szeretek erre az egyetemre járni, bár másik karra) vagy info-bionikára (ez nem tudom, hogy alapképzésként is létezik-e, mesterképzésként szemezgettem vele, de elvetettem, mert vannak sokkal triviálisabb irányok, amerre indulhatnék; a Pázmányon van ilyen pl., de biztos máshol is). Ezek is nehezek, de legalább jól fizetnek.

2019. febr. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia

Valóban az van, hogy ha ilyen érdeklődésű vagy akkor a sima biosz szak helyett menj mondjuk biomérnökire, esetleg vegyésznek ha jó a kémia is. Vagy gyógyszerésznek!

És szerintem -bár ez magánvélemény- ne menj az ELTE-re. Bár én szegedi TTIK-n végeztem nagyjából az a vélemény az ELTE-ről hogy csak a neve nagy. Talán jobb ott a felszereltség, de mostanában nemzetközileg inkább a szegedi bioszosok alkotnak, érnek el eredményeket. A szegedi biológus képzés biztos, hogy nagyon jó és a város az egyetemi élet messze jobb mint Pesten (szerintem). De mégegyszer mondom ha ez érdekel akkor inkább a gyógyszerészeti kar esetleg biomérnök onnan is lehet akár gyógyszerész irányba is menni, de ott vannak más szakirányok is.

De ha elvégzed a biológia alapképzést akkor egyébként rengeteg mesterképzésre mehetsz még, szóval persze az is járható út, ráadásul mondjuk megspórolod a fizika/kémia érettségit.

2019. febr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!