Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes mérnöknek tanulnom,...

Érdemes mérnöknek tanulnom, ha nem vagyok teljesen reál beállítottságú?

Figyelt kérdés

Ugyanannyira jó vagyok pl. magyarból és töriből, mint matekból és fizikából (gimis jegy mindenből 5-ös, mondjuk nem hiszem hogy sokat számít) és érdekesnek találom főleg az irodalmi művek felfejtését/megfejtését, érdekel a filozófia is, imádom a zenét (2 hangszeren játszom).

Ugyanakkor a matek és a fizika jobban érdekel bármelyik más tantárgynál, nincs velük gondom se (vagyis mennek), és érdekelnek a műszaki dolgok, egyes szerkezetek működése, tervezése és a problémamegoldás.

Érdemes lenne így a jövőben mérnökire menni(semmi speciális, csak úgy általánosságban nézve) vagy nem lenne nekem való? Mennyire kell reál beállítottságúnak/'kockának' lenni hozzá?

16/l



2019. febr. 11. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mérnök szeretnél lenni?

Ennyi a kérdés. Innentől te fogod megválaszolni, hogy igen vagy sem. Ha igen, akkor tanulsz és az leszel majd.

Tökmindegy mennyire vagy kocka. Senkit nem fog érdekelni.

Nyomasd a matekot + a megfelelő természettudományos tárgyat és hajrá.

2019. febr. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

#1 A kérdést tökéletesen megválaszoltad.


Ez egy olyan kérdés amit mindenkinek magának kell megválaszolnia, hiszen nem ismerjük egymást, milyen alapon döntenénk egyik, vagy másik mellett.

2019. febr. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
És mégis milyen mérnök? Agrármérnök? Közlekedésmérnök? Építőmérnök? Gépészmérnök? Azon gondolkozz, milyen területen tudod magad hosszabb távon elképzelni!
2019. febr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!