Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem jelentkezek egyetemre...

Ha nem jelentkezek egyetemre idén, hanem nappali tagozaton elvégzek egy okj-s tanfolyamot, attól egy évvel később jelentkezhetek ugyanúgy állami támogatással?

Figyelt kérdés
Próbáltam segítséget kérni a tanáraimtól, de határozottan nem fogtak fel semmit a kérdésből, ezért itt kérdezném meg. Nem szeretnék egyetemre menni jövőre, mert még nem tudok dönteni. Viszont azt sem szeretném, (ezt sem magyarázták el rendesen, így lehet félreértettem) hogy megszűnjön valamilyen jogviszony (?), ezért egy évig nappali tagozaton járnék okj-re. Az után ugyanúgy jelentkezhetnék állami támogatással iskolába? Előre köszönöm a segítséget!
2019. febr. 12. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
12 államilag finanszírozott féléved lehet egyetemen. Ezen egy OKJ-s képzés nem változtat.
2019. febr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
OKJ és az egyetem külön van, Jelentkezhetsz nappali OKJ-ra, de azok ált. 2 évesek. Én 1 éveset csak olyat láttam, ami nem államilag támogatott, de elképzelhető hogy tlvedek.
2019. febr. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!
2019. febr. 12. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!