Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen lehet 2 félévet...

Egyetemen lehet 2 félévet egymás után passziváltatni?

Figyelt kérdés
Most érettségizek, és ugye jövőre a bekerülés az emelt+nyelvvizsga miatt nehezebb lesz(mindkettő lesz nekem most), de félek hogy jövőre rossz irányba fog változni a pontrendszer, és nem vennének fel oda ahova akarok menni.A passziváltatás alatt elvégezném az iskolám 13. évfolyamát (OKJ).Egyébként a BGE-gazdinfót néztem ki, OKJ-ra pedig szoftverfejlesztőre, vagy rendszergazdára mennék.Egyébként ez a 2félév(feltéve ha lehet passziváltatni kettőt egymás után) levonódik az államilag támogatottból?(Jól tudom hogy 12 az államilag támogatott??).Az utolsó kérdésem pedig az lenne, hogy 1 év passziváltatás után, ha én az OKJ-n rájövök hogy a programozás jobban tetszik, és elmennék egy másik egyetem proginfó szakára, akkor 1 év passziváltatás után ki lehet lépni következmények nélkül az egyetemről? A válaszokat előre is köszönöm:)
2019. febr. 15. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
2 félévet lehet egymás után passziváltatni. De nézz utána, hogy, az adott egyetemen tudsz-e azonnal passzív félévvel indítani és ezek nem vonódnak le a 12 államiból.
2019. febr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem vonódik le a passzív félév az államiból. Hogy mehetsz-e azonnal passzívra egyetemfüggő, pl ELTE engedi, PPKE nem. Mehetsz egyszerre 2 félévet, ennyi a maximum. 3 már nem lehet.
2019. febr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
2 félév egymás után. Utana ke 1 aktív majd lehet megint 2 passzív. ;)
2019. febr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!