Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan motiváljak "magántanárk...

Hogyan motiváljak "magántanárként" házi feladat megírására?

Figyelt kérdés

Két ismerősöm öccseit korrepetálom matekból rendszeresen, de hiába adok nekik házit, 10ből 9szer nem csinálják meg. Mivel tudnék magántanárként motiválni kicsit, mivel ugye itt házifeladat hiányra fekete pont meg egyes nem járhat, ami kicsit elrettentené őket?

Nincs tapasztalatom ilyenben... Köszi előre is.


2019. febr. 25. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem első körben beszélj az ismerosoddel, hisz mégiscsak az gyerekei, hátha tudja, hogy mivel lehet motivalni őket
2019. febr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, kétféle válasz van, az egyik az, hogy ha nagyon kell a pénz, akkor sehogy, a másik az, hogy rúgd ki őket a f...ba.


Én már régóta úgy gondolom, hogy ostoba, trehány, lusta emberek vesszenek el.

2019. febr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sehogy. Kapnak elég házit a suliba is. Pedig otthon nem az lenne a dolga, hogy a házikat csinálja. Az iskola valo a tanulasra nem az otthon töltött idő. Szánalmas igy is az egész

Délután 4ig bent vagy a suliba aztan mindenből házi. Mindenből tanulni. Este 10 ig ezt csinalod alszol majd megint kezdődik előröl a nap. Az élet ne erről szóljon már a gyerekeknek. Magán tanárként a foglalkozason oktasd és ne szívasd még te is otthoni feladatokkal.

2019. febr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pozitív megerősítéssel.

Beszéld meg a szülőkkel, mit javasolnak - ők is érdekeltek a témában, hiszen ők fizetnek.


Mondjuk ha megcsinálják, kapnak egy nyomdát, marticát, akármit és ha összegyűlik x db, elviszed őket fagyizni vagy az anyukájuk viszi el őket moziba...


Persze ez inkább kicsiknél működik, nem írtad mekkorák a gyerekek.

2019. febr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. :)

kedves harmadik. nyilván nem több oldalas házi feladatról beszélünk, hanem egy kb 10-15perc alatt megoldható kicsit gondolkodtató feladatról. nem célom az, hogy megutálják a matekot, sokkal inkább életszerű példák és feladatokon keresztül a hasznára akarok rámutatni. nem vagyok híve a sok hazinak én se, értem én hogy az iskolában is kap, de heti egy-két feladat szerintem nem a világ...

egyébként 13 és 15 évesek. tehát 7. és 9. osztály.

2019. febr. 27. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!