Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Teleki Blanka Gimnázium?...

Teleki Blanka Gimnázium? Fasori Evangélikus Gimnázium?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén felvételizem és hát nem lett valami fényes a központim, 62 pont lett. A TBG-n és a BFEG-n gondolkoztam sokat. Tudnátok nekem véleményt mondani mindkettőről? Esetleg ezzel a ponttal felvesznek ezekbe? Előre köszi

2019. febr. 28. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
A Fasort nagyon sokan szídják, rossz dolgokat hallani. Sajnos. Nézd meg a másikat inkább.
2019. márc. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Szia! Ugyan már késő, de a jövőben hátha valakinek hasznos lehet egy vélemény.

Én a Fasorról tudok mesélni. Teli reményekkel jöttem ide, szuper iskola, szuper hírrel, ugyan nem igazán vagyok vallásos, de azt gondoltam, a vallásosság miatt "normálisabb" diákok járnak ide. Hát nagyon tévedtem.


Beképzelt pics*k, és bunkó barmok gyülekezete. A hit annyi, hogy van egy áhitat, amin mindenki alszik, a lelkész pocsék, és néha kicsit lélekromboló áhitatokat tart olyan témákról, amiről lehet nem kéne beszélni. Félreértés ne essék, hittanból szerencsém volt, jó tanárt kaptam (evg+reform. tanárok nem a legerősebbek), de az áhitatok, meg a lelkész...


Először a programokról. Nyilván minden ofő függő, de az alsósoknak kb. semmi nincs, felsőtől történik bármi is. Ami jó lehetőség, a diákcsere programok, van német, svéd, és azt hiszem olasz kapcsolat is. Minden évben osztálykirándulás, megemlékezések. Program és felújítottság (laborok, sportpálya) szempontból jó sulinak mondható, de nem hinném, hogy ez a legfontosabb. Készülj, ha idejössz, mindig hozz plusz pulcsit/kabátot, mert a suli nem szeret fűteni.


A közösség. Ha van pénzed, ájfonod, leszarod a tanulást, ez a te iskolád, viszont ha rendelkezel értékekkel, és szeretsz kulturális programokat (túra, múzeum, színház) ez nem a te jövőd. Nagyon erős a klikkesedés, az értékekkel rendelkezők megtalálják egymást általában, és próbálják túlélni az itt töltött éveket, akik viszont menőnek számítanak, bariznak a többi évfolyam ugyanilyen tagjaival, remekül elvannak, végigbeszélik az órákat, és maximálisan nem kedvelik azt, akinek eltérő véleménye, ízlése van, illetve szeret és szokott tanulni. Itt is sok minden függ ofőtől, de ahogy én láttam az itt töltött jó pár év alatt, mindenki szeret szemet hunyni a rossz felett, "a gyerekek dolga" néven.


Tanárok. Húha. Nyilván nem volt szerencsém mindenkit megismerni, mindenkinél tanulni, de saját tapasztalatokat, és barátok tapasztalatait el tudom mondani. Van 2 Tanárnő, az egyik csak, a másik leginkább alsóban tanít. Fantasztikusak, főleg emberileg, de ugye alsóban tanítanak, ezért nem írnék róluk többet.

Ha oltári szerencséd van, és Tóth Lilla (angol), vagy Sárai (magyar, német) tanárnőhöz kerülsz, elérhető egy nyelvvizsga, meg egy jó magyar érettségi. Nekem sajnos csak egyikőjükhöz volt szerencsém, de sokat láttam mind a kettőjük tanításából. Nagyon kemények, fel kell kötni náluk a gatyát, szinte minden héten felelés/dolgozat, de tényleg meg fogod tanulni az adott tantárgyat.

Halász kiváló matek tanár, nagyon jól tanít, ő vezeti a sakk szakkört, poénos is. Sajnos, ha jól tudom, már nem fog osztályt vállalni, de az egyik legjobb tanár!

Ha Bodovitshoz kerülnél (kémia, infó), ha általános/nyelvi tagozatra mész, szuper, ha term.tudosra, nem biztos. Nagyon jó fej, vicces, kicsit követhetetlen, de ha figyelsz az óráin, simán érthető, többször mond el egy dolgot, tudja, hogy nem egyszerű tárgyat tanít.

Sztrókay ugyan nem az emberségéről híres, de egy töri érettségit lazán leteszel az ő jegyzeteivel (nem tanított, de ugye sokat meséltek róla).

És itt igazából ki is merült a jó, érettségire, bármire felkészítő tanárok (hozzáteszem: akiket én, meg barátaim megismertünk). Ha szerencséd van, szuper, ha nincs szerencséd, magántanár(ok).


Nyilván mindenki maga döntése, de én azt ajánlanám, hogy messze kerüld el ezt a sulit, ha nem akarsz tropára menni lelkileg. Vésztartaléknak tökéletes lehet, de ha van lehetőséged, keress jobbat. Ha meg ide jössz, sikeres túlélést kívánok, és nagyon-nagyon sok szerencsét kívánok bárkinek, aki ezt olvassa! :)

2019. ápr. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%
Utolsóval teljesen egyetértek, a megnevezett tanárokkal viszont nekem kifejezetten negatív tapasztalataim voltak. Némelyik jó nagy tahó, akik szeretnek pofára osztályozni, szó szerint. Törire pedig csak is Petrást ajánlom.
2020. júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!