Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2020-tól kötelező nyelvvizsga...

2020-tól kötelező nyelvvizsga lesz ha valaki egyetemre akar jelentkezni?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy igen, valahol meg, hogy elhalasztották és később lesz kötelező. Mi az igazság?

2019. márc. 4. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem is érdekel! Ez már végleges, hogy kötelező egy nyelvvizsga, illetve most már mindenhova kell majd egy emelt szintű érettségi is?


Azért a 2020-as felvételi még kicsit távol van...én reménykedek, hogy halasztanak.


Akkor akik régi rendszerben érettségiztek, azoknak újra kell "mindent" tanulni, emelt érettségihez...ez nagy kiszúrás.

2019. márc. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal még mindig az van tervben, hogy 2020-tól egy nyelvvizsga és egy emelt kell majd.
2019. márc. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem halasztották el. Igen, 2020-tól kötelező lesz egy emelt érettségi és egy középfokú nyelvvizsga. Ezt egyébként 2014-ben jelentették be.
2019. márc. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2019. márc. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 által írt linkben olvasható ez is:


"a legalább egy emelt szintű érettségi vizsga vagy felsőfokú végzettséget tanúsító oklevél."


Akkor ha nekem van egy tanári főiskolai végzettségem és mondjuk pszichológia szakra jelentkezek, akkor a tanári diplomámat "beszámítják" az emelt szintű érettségi helyett? Vagy hogy kell ezt értelmezni ez esetben?

2019. márc. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!