Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre/főiskolára...

Milyen egyetemre/főiskolára mehetnék ami ehhez kapcsolódik?

Figyelt kérdés

Boncmester szeretnék lenni és tudom, hogy ehhez egy érettségi+ OKJ elég.. Viszont nàlunk a családban mindenkinek van diplomája így szeretnék ha nekem is lenne. Olyan szakra mennék amit tudok ott hasznosítani. (Nem szeretnék orvosira menni majd patológiára)

Vaagy

Ugyanez a helyzet a fordító/tolmáccsal is.

Szeretnék jelnyelv tolmács lenni amihez kb. El kell végezni pár tanfolyamot meg nyilván letenni a vizsgákat a központon belül ezekkel tisztában vagyok. Viszont azzal nem, hogy milyen egyetemre fősulira mehetnék ami ehhez kapcsolódik vagy ott tudnám kamatoztatni.

(Negatív kommentektől kíméljetek kérlek)


2019. márc. 6. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Pedig csak orvosi után mehetsz annak így. OKJval nem fogsz munkát kapni vele. Boncmesterkent.
2019. márc. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Boncmesternél vagy OKJ-s boncmesterként dolgozol vagy orvosira mész és patológus leszel. Itt más opció nincs.

A jelnyelvi tolmács viszont már tágabb kört is lefedhet. Pl elmehetsz gyógypedagógusnak vagy fejlesztőnek és akkor tudsz sérültekkel foglalkozni.

De sima tolmácsként is diplomázhatsz valamilyen nyelvből és akkor a jelnyelv csak amolyan bónusz lesz, ami miatt több helyen hasznos tudsz lenni.

2019. márc. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem van egy rokonom, aki azt hiszem gyógypedagógus diplomával rendelkezik, viszont előtte csinált boncmester OKJ-t is, azzal dolgozott levelező mellett. Persze neki szerencséje volt, mert az apja is boncmester volt és már ott dolgozott ahova később őt beintézte.

De, hogy kapcsolat nélkül mennyire lehetséges a munkatalálás, azt nem tudom.


Ha patológiára nem akarsz menni de mindenképp boncmester akarsz lenni, akkor fogalmam sincs milyen szak lenne a neked megfelelő ami nem is esik tőle olyan távol..

Talán próbálkozz meg te is a gyógypedagógiával. Azt hiszem 4 év alatt megvan viszont mégsem egy orvosi. Legalább ugyanúgy EÜ.

Egy nagyon eltérő diplomát felesleges szerezned ha úgysem akarsz abban dolgozni.

2019. márc. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!