Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni Egyetem vagy Eszterh...

Debreceni Egyetem vagy Eszterházy Károly Egyetemen jobb a gyógypedagógiai oktatás?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem lesz olyan ember, aki mindkét helyen tanulná a szakot, de érdekelnének a vélemények, akik valamelyik egyetemen tanulják a gyógypedagógiát. Mivel mindkét egyetemen elég friss az oktatás, mégis mennyire van kiépítve jelenleg? Logopédia szakirány érdekelne főként, hogy milyenek az oktatók és az órák? köszönöm a válaszokat:)

2019. márc. 7. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Bármit csak az Eszterházyt ne. Kivéve ha normális egyetemre nem lenne meg a pontod.
2019. márc. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1

Mi a probléma az Eszterházy-val?

2019. márc. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Tapasztalatom szerint az EKE-re csak gyenge képességű emberek járnak. Vagy olyan környékbeliek, akik félnek kibújni anyuci szoknyája alól, és egy normális egyetemre járni.

Én a DE-t választanám. Egészségügyi képzések terén nem vagyok képben, de gondolom a SOTE-n is van. Én oda jelentkeznék.

2019. márc. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez pedagógiai ágba tartozik, eltén van még, de pestre nem tudok felköltözni, mert anyagilag nem tudnám megoldani. Távolságban meg debrecen vagy eger szempontjából nekem mindegy melyik lenne. Azért érdekelne, hogy ki mit tapasztalt eddig.
2019. márc. 8. 16:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Annyival egészítenélek ki, hogy a gyógypedagógia nem Debrecenben van, hanem Hajdúböszörményben. Nem egy nagy távolság, de ha Debrecenben keresel albérletet s mondjuk diákmunkát, akkor nagyon kényelmetlen még Böszörménybe ki-bejárni. Szerintem gondold meg :)

2019. márc. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, főleg a DE-GyGyK mert én is oda jelentkeztem gyógypedre🤗
2019. máj. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én A Debreceni Egyetemen vagyok másodéves, és nagyon szeretem. Igaz, hogy Böszörményben vagyunk, de így kicsit olyan, hogy van egy saját birodalmunk. :) Én tanakos vagyok, nem logós, de azért talán így 8s tudok segíteni. Az első év alapozó év, és áprilisban van egy alkalmassági vizsga, ami írásbeliből és szóbeliből áll, itt dől el, hogy bekerülsz e logopédia szakra. Ha sikerül, akkor mehetsz logopédiára, vagy lehetsz két szakos is, bár eléggé húzós, mert sok az óra, de szerintem megéri, mert így úgymond 2 diplomád lesz egybe :D Bár friss szak vagyunk, szerintem a tanári kart nagyon jól összeszedtek, rengeteg gyógypedagógus tanít minket, sokan mondjuk gyógypedagógus-pszichológis végzettséggel tanítanak minket, de van pszichiáter, neurológus, szociálpolitikus végzettségű, tehát mondhatni mindenki ért a szakmához. Szerintem az oktatók körülbelül 90%-a nagyon felkészült és lelkiismeretes.

A tantárgyak között van sok érdekes, vannak ilyen kis barátságosak (pl.beszédfejlődés, művészetterápia), szárazabb, rágósabb (neveléselmélet, filozófia), érdekes, de azért már húzósabb (pszichológia, pszichodiagnosztika) és vannak olyanok, ahol bizony vért izzad az ember (anatómia, fejlődéstan).

Kicsit össze vissza írtam, hirtelen ezek jutottak eszembe, ha esetleg valamiben tudom még segíteni, írj nyugodtan. :)

2019. okt. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!