Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tavaly végeztem el a 3 éves...

Tavaly végeztem el a 3 éves Számítógép szerelő karbantartó szakmunkám, hova tovább tanulásilag, mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Azt egyszer tudom hogy éretségi 2 év de utána mi ?


Azt tudom rendszergazdának nem éri meg elmenni mert eldobsz egy kavicsot már találsz eggyet, de akkor hova tovább ?


Minek mehetnék el továbbtanulni ?


Programozó,technikus?


A válaszokat előre is köszönöm!


2019. márc. 16. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha informatika, akkor egyetem.

Csináld meg az érettségit, és próbálj meg bekerülni mondjuk a Bprof üzemmérnök-informatikus szakra. Sokkal gyakorlatiasabb és némileg könnyebb mint a többi informatikai BSc infós szak.

Egy diploma pozíció, lépcső lépegetésileg, ugródeszkaként nagyon jól szolgál még egy programozónak is, szóval mindenképp ajánlanám az egyetemi képzéseket.


Ha az egyetem (esetleg FOSZK proginfó) neked nem jöhet szóba, akkor nem is tudom.. Talán a szoftverfejlesztői vagy webfejlesztői OKJ még elmegy. De ezek elvégzése nem garancia semmire és nagyon jónak kell legyél a szakmádban. De ha valóban jó vagy a programozásból, akkor találhatsz ugyanolyan jó munkát OKJ/FOSZK-al is mint egy diplomával akár. Csak némileg nehezebb lesz a megtett út.

2019. márc. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Bprof üzemmérnök-informatikus szak" Azt vehetem mérnökinformatikusnak ugye mert amit pontosabban mondtál csak budapesten találtam az utobbit meg már a környéken is ?


Mivel nagyon úgy tünik munka mellett kell tanulnom a diploma az hiú álom eggyenlőre.


OKJ végzések közül (rendszergazda,programozó,szoftverfejlesztő) melyik az amelyik anyagilag megéri?

2019. márc. 17. 16:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, az üzemmérnök-informatikus nem egyezik meg a mérnökinfóval. A mérnökinfó az BSc fokozatú, az üzemmérnök pedig csak Bprof. Diplomát ad mindkettő, viszont Bprof végezte után ha menni akarsz mesterképzésre, akkor pár tárgyat be kell pótolnod hogy felvegyenek.


Az üzemmérnök-informatikus egy új egyetemi képzés, ami sokkal de sokkal gyakorlatiasabb, kevesebb az elmélet, könnyebb, és a képzés egy részét rendes cégnél töltöd mint gyakorlat. Ez a leggyakorlatiasabb infós egyetemi képzés, és könnyebb is, azért ajánlja mindenki azoknak akik már eleve egy 2 éves OKJ-ra készülnek. Az üzemmérnökin a 3. évben már úgyis gyakorlaton vagy, szóval mindenképp jobb választás. Ráadásul diplomát ad mint mondtam.


Ha munka mellett nem tudod bevállalni, akkor próbáld meg levelezőn. (Bár azt nem tudom, hogy van-e ebből a szakból levelező tagozat.)


Ha mindenképp OKJ-n akarsz tanulni, akkor talán a szoftverfejlesztő vagy a webfejlesztői ahogy korábban is írtam. De sajnos az oktatás minősége nem garantáltan jó, és lehet elég haszontalan is lesz..

Ezért is írtam, hogy nagyon jónak kell legyél programozásból, és akkor lesz némi esélyed elhelyezkedni. De ha teljes mértékben az OKJ-n tanítottak alapján akarsz munkát keresni, akkor az felejtős..

2019. márc. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!