Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 12. osztály befejezése nélkül...

12. osztály befejezése nélkül le lehet érettslgizni?

Figyelt kérdés

Tehát pl ha megbukok valamiből attól még érettségizhetek?

A másik kérdésem hogy hogyan és mennyi idő alatt lehetek magántanuló? És milyen esetek kellenek hozzá hogy valaki az legyen?

Most érettségiznék és az osztályfőnököm ki akar tenni az osztálybol. Mindent megtesz érte, csak mert nem tetszik neki a pofám. 5ös tanuló vagyok magyarból(azt tanitja) eddig az voltam, de ebbe az évbe 2esre leromlottak a jegyeim ,, hirtelen és véletlen" ,ellenben irja be nekem az intőket, pl múltkor csak nem tudtam válaszolni egy kérdésére és adott egy osztályfönökit az órán mutatott magatartásomért, aztan ma megint adott egyet mert elkéstem 5percet(bejáros vagyok és késett a buszom) és azért is adott egy osztályfönökit, valamint beirt egy igazolatlan órát érte. Azt mondta mivel már van 2osztályfönökim a 3. Után az igazgatóval fegyelmit fog indíttatni ellenem. Az igi nő is ugyanúgy benne van ebbe, és nem érdekli mit csinál az osztályfőnök.

Ugyhogy félek mivel még több mint egy hónap van hogy kifog rugatni a suliból. Ha kirúg akkor gondolom nem érettségizhetek, de ha magántanuló lennék akkor igen úgyhogy ezért lenne nagyon fontos valami ötlet vagy tanács hogy mivel lehetek az. Vagy hogy lehetne kikerülni. 19/L



2019. márc. 21. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy tantárgyból megbuksz, akkor nem mehetsz érettségizni belőle, augusztusban javítóznod kell és utána majd bejelentkezhetsz ismét abból a tantárgyból érettségire. A jegyeiden múlik részben, hogy hova vesznek fel egyetemre, szóval nem értem, hogyha valóban ezt csinálja az osztályfőnök, akkor miért nem mentél már be az igazgatóhoz, végülis csak a jövőd múlik rajta. A magántanulósággal semmivel nem lennél előrébb, legalábbis az én nézőpontom szerint, mivel áprilisban minden egyes tantárgyból vizsgáznod kéne, gondolom érettségi előtt nem akarod ennek kitenni magad.
2019. márc. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Na mi lett? Egyébként a szüleidet mért nem küldted be az igazgatóhoz?
2019. jún. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem buktam meg, lett is 12.-em, és már az írásbeliken túlvagyok. Adott még egy 3.osztalyfonökit, de az igi furcsaképp jófej volt, és aztmondta, hogy van még 3nap a suliból, ha nem szólalok meg ezalatt akkor nem fog fegyelmit indítani. Igyis lett. Anyát nem különösebben érdekelte, aztmondta csak túlzok biztos, és hát nagyon aranyos az osztalyfonok biztos nem tenne ilyet. Apa meg külföldön dolgozik, és ritkan van itthon, de anya pártját fogta valamennyire.
2019. jún. 5. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!