Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tovább tanulás? Van e potenciá...

Tovább tanulás? Van e potenciál a közig. Szervezőben (nke) illetve azt továbbvinni mesterképzésen? Kérlek olvasd el.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves vagyok, idén érettségizem. Emelt történelem és rendészeti a választott (szakközépbe járok és nekem ez a kötelező). Továbbá rendelkezem egy középfokú angol nyelvvizsgával. A plussz 100 pontom ki van maxolva rendészeti verseny miatt elért helyezésemne köszönhetően.

Akárhogy is számolgattam nagyjából 390-420 között lesz az érettégi pontszámom.

Töri,matek beállítottságú vagyok ezek mennek legjboban ,szeretem a politikát és hogy mik történnek/történtek körülttem, illetve szeretek sportolni (ebből nem tudom elképzelni hogy megtudnék élni, nem is zsándékozom).

Jelentkezésemet az Nke-ákk államigazgatásra illetve a közigszervezőre raktam amin már változtatni sem tudok, na most az a probléma hogy hallottam mindent az egyetemről és a két szakról csak jót nem. Nem szándékozom tanulmányaimat abbahagyni egy diplomával legalább mesterképzést szeretnék vagy két diplomát, ugyanakkor nem látom értelmét évekig reggeltől estig tanulni a semmiért. Ugyanakkor szeretnélek meghallgatni titeket hogy ti ebből mit láttok mit tudnátok nekem tanácsolni?

Válaszotokat előre is köszönöm.



2019. ápr. 14. 14:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Magával az egyetemmel olyan húdenagy bajok nincsenek (tudnék mondani bőven rosszabbat), de az általad megjelölt szakoknak sajnos jelenleg sok értelme nincs. Anno én közig mesterképzést végeztem ott, én élveztem a legtöbb tantárgyat és sok jó tanár van (meg persze sok rossz is), de munka szempontjából semmi értelme nincs elvégezni (én nagyjából 1 év után ott is hagytam az állami szférát az ottani helyzet miatt). Az államigazgatás osztatlan képzés teljesen haszontalan, akkor kezdték összeállítani amikor én mesterre jártam és már akkor nyílt titok volt, hogy az egyetlen szakmai szempont az volt, hogy egyes mindenki által utált tanároknak plusz órákat tudjanak biztosítani. Közigazgatás alapképzés után esetleg elgondolkodhatsz politikatudomány mesterképzésen ugyanis teljes mértékben elfogadják ott az alapdiplomát, de valószínűleg az sem ér sokat elhelyezkedés szempontjából.
2019. ápr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia, én most végzek az NKE-n közig-szervezőn! :) Ami azt illeti, az alapképzést még csak-csak megéri elvégezni, mert ezzel a diplomával tényleg BÁRMERRE elmehetsz melózni! Ismerek olyat az évfolyamon, aki elég jó pénzért dolgozik asszisztensi munkakörben egy cseh cégnél, és ismerek olyat is, aki maradt a közigen belül, de nem potya pénzért dolgozik már most sem, és csak most kezdett nemrég. Szóval nem mondom, hogy nem éri meg, de azt sem, hogy ez a legjobb választás, sőt...én mai eszemmel ezerszer inkább mentem volna valami közgázos szakra, habár, tudod mit, az se sokkal jobb, abból is túl sok van már, és egyáltalán nem biztos hogy automatikusan zsíros állásod lesz csak azért, mert te közgázt, vagy jogot végeztél...Ma már a nagy dolgok nagy része NEM EZEN múlik!


Kitartást az NKE-hez, mert nem egy könnyű egyetem, reggeltől estig suli van, és 4 félév kötelező tesi óra, amit szintén rühell mindenki!


Mestert viszont ESZED ÁGÁBAN NE jusson az NKE-n végezni, SEMMIT NEM ÉR!


Üdv

Egy végzős NKE-s

2019. máj. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!