Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ-s viszonyokban melyik a...

OKJ-s viszonyokban melyik a legjobb informatikai képzés?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok az informatikai ágak súlyelosztásával, viszont OKJ-s viszonyokban kicsit más a helyzet.


A testvérem szeretne elvégezni egy OKJ-t, mert az egyetem nem jöhet neki szóba. Beszélt egy tanárral aki ott tanít, és ő azt mondta, hogy a Rendszergazda OKJ-t erdemesebb elvégezni mint mondjuk a Szoftverfejlesztőit vagy webfejlesztőit.


Ti egyet értetek a kijelentéssel?


Valamennyire lehet igaza van, mert a programozóknak ajánlott az egyetem, viszont ha csak OKJ-d van akkor nagyon ki kell tűnni a tudásoddal ha jó munkár akarsz. A tesóm meg kissé lustácska:D


Rendszergazda nem egy túlfizetett előkelő szakma az IT szektorban, de akinek nincsenek nagy elvárásai, lehet mégis érdemesebb, hisz sok helyre kellenek a rendszergazdák még vidéken is.

Nyilván nem meggazdagodni akar belőle a tesóm, de legalább az IT érdekli és ért is hozzá valamennyire.


Szerintetek?



2019. ápr. 15. 15:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Ne okj.


Rendszergazda foszk. 4 félév. Többet ér, mint az okj

2019. ápr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1 FOSZK? Az nem csak mérnökinfóból, proginfóból és gazdinfóból van?


Neki FOSZK sajna nem lenne jó, mivel nem indul FOSZK a környéken. Egyetem is csak 2 van a megyében, az is csak gazdasági kar. (És tudtommal FOSZK az egyetemen zajlik helyileg.)


Illetve nem tudom mik a követelmények oda, de elég gyengécske érettségije lesz valószínűleg.

2019. ápr. 15. 15:30
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kecskemeten pl van rendszergazda foszk. Okj infóval nem nagyon fog elhelyezkedni sajnos. Bár lehet szerencséje. De foszkkal többre megy. Nézzetek meg az egyetemeket a közelbe hogy valahol indul e. De másik városba is mehet akár. Van koli és van levelező tagozat is.
2019. ápr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Ha jól sikerul az info érettségi akkor simán felveszik. És mivel ez erdekli akkor csak jól fog sikerülni már. Két tárgyat néznek csak felvételnél és azt duplázzák ugyebár ha az érettségit nézik. Csináltat következő évbe szintemelot infóból. Az 50 plussz pont.
2019. ápr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
OKJ-nál megtanítják hogyan kell megnyitni a Wordöt. Ha neki elég ez a tudás "informatika" címszó alatt, akkor istenuccse neki, de értelmes helyen elhelyezkedni nem fog tudni vele.
2019. ápr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Különben:


- Mérnök-informatikus (hálózati mérnök)

- Üzemmérnök-informatikus


Mindkettő keresett és továbbmehet róluk mérnökinfora is, ha megkedveli a szakot. Az OKJ felejtős, akkor is ha egyetem nincs a városban. Akkor kell jelentkezni kollégiumba vagy keresni olcsó albérletet. Majd a fizetése behozza, ha eljut az oklevélig.

2019. ápr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen, ezekkel énis tisztában vagyok, proginfó BSc-n vagyok.


Viszont ő a várost nem hagyná el semmi pénzért és eleve az érettségit is azért vállalta be, mert a szülők nyaggatták, hogy kezdjen magával valamit.

Így is számítógép szerelő és karbantartóira akart menni, ami vicc kategória. Már így is örülünk, hogy arról sikerült lebeszélni.


Így valószínű rendszergazdára hajt jelenleg, ez volt a legtöbb amire rá tudtuk venni.

2019. ápr. 15. 15:58
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor menjen el arra és majd rájön, hogy teljesen feleslegesen végezte el (ha egyáltalán eljut odáig ezzel a hozzáállással). Jó kis tanulópénz lesz. Erre ennyit tudok írni. :))


Ha értelmes munkahelyet szeretne és nem a gyárban robotolni, akkor ki kell mozdulnia a komfortzónájából és nyitni a világ felé, de ez csak akkor működik, ha ő maga jön rá erre. Különben egy iskolai rendszergazda sem annyi, hogy bezárkózik egy gépterembe, mert ugyanúgy meetingeken kell részt vennie, beszerzéseket személyesen intéznie, stb.

2019. ápr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mármint nem sértésnek szántam az előzőt és lehet rossz következtetéseket vontam le a válaszodból, de nekem általános meglátásom az, hogy az igazi vérbeli informatikusok kb. fele inkább zárkózott személyiségű, aki nem szívesen érintkezik másokkal.
2019. ápr. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van. Igazából annyira nem zárkózott személyiség, csak éppen jobban érdekli őt a csajozás, bulizás és kockulás.

A várost pedig annyira szereti, hogy nem akar onnan elmenni, mert minden barátja/rokona ott van stb..


De ha a városban lenne is olyan egyetem ahol van más képzés, akkor sem járna oda. Ő a nyugdíjas, kényelmes életet szereti, hogy heti 1-2 alkalommal elmegy tanulgatni és ennyi igazából. Az egyetemet nem bírná, meg a motiváció sem tartana ki addig. Legalábbis ahogy ismerem.


Be tudtam volna íratni egy külföldi, távoktatási de nagyon jó kis akkreditált egyetemre IT szakra. Csak annyi, hogy gépről kellett volna tanulnia, semmi más. Annyi kérésem volt felé, hogy van még 1 éve, az angolra feküdjön rá, hogy eltudja végezni. Segítettem is volna neki a szakkal, beadandókkal, programozással stb, mert már ezeken végigjártam (pedig fiatalabb is vagyok mint ő), de egyszerűen arra sem volt képes.


Szóval az a lehetőség úszott. Így is csoda, hogy a remdszergazda OKJ-hez lenne kedve.

2019. ápr. 15. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!