Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljak meg egy 2...

Hogyan tanuljak meg egy 2 éves tananyagot Augusztus végére?

Figyelt kérdés

Külföldön tanultam, de szeptembertől folytatni szeretném a magyar tanulmányaimat. Hogyan tudnék megtanulni addigra egy 2 éves tananyagot, mert nálam kimaradt 2 év és különbözeti vizsgát kell majd tennem. Kérlek ne írjátok, hogy úgyse fog sikerülni, mert nagyon akarom ezt, még sose akartam semmit ennyire és szorgalmas is vagyok, csak az az egy baj, hogy nekem nehezebben megy a tanulás mint másoknak. De nagyon megakarom csinálni! :(


Ti milyen tanulási módszereket ajánlotok? Azt már most tudom, hogy elfelejtem a gépet meg mindent és tényleg csak a tanulásra fogok összpontosítani. De mit tegyek annak érdekében, hogy hamar megtanuljam és lehetőleg meg is maradjon bennem?



2019. ápr. 18. 15:11
 1/2 bodnar edit ***** válasza:
100%
Szia! Nekem lenne egy javaslatom, de sok munka van benne, kitartás kell hozzá!Nos az én módszerem, írni, írni és írni! Nekem bejött, nem volt számítógépem, mint a többieknek, nem tudtam semminek utána nézni, kimondottan a füzeteimre , könyveimre, talált könyvekre támaszkodtam. Honnan találtam? Hát amikor lomtalanítás volt, és azok akik már befejezték kidobták jegyzeteiket, könyveiket , füzeteiket! Hát végül is most tudatosult bennem, két év teljes tananyagát szeretnéd a kezedben tartani! Nos talán megírhatod számítógéppel is, így fog rögzülni! A lényege ennek az egésznek, hogy megértsd, úgy kell elképzelned, mintha tételt dolgoznál ki! Hiszen ha különbözetit kell tenned, tételeket fogsz húzni, amiben bármelyik abban az évben tanult dolog lehet! Tehát füzeteket elő, /Nagy kockás/ Ja és pár darab! Kiválasztasz egy tantárgyat, pl. történelem. Fejezetekre bontva, ami esetleg évszámban is behatárolt, először aláhúzgálod a lényeget és ebből a lényegből kiírod a legfontosabbat. Évszám, helyszín, történelmi figurák, azok tettei, hatásai! Jöhet a következő! Ne felejtsd el, maximum 5-10percet használhatsz fel egy témára, hisz feleletkor is ha egyhuzamban ennyit beszélsz, és nem hagyod, hogy beleszóljanak, nyert ügyed van! Tehát, irodalom. Írók, évszámai, főbb versei, az író mondanivalója, hatásai, szerelmei, iskolái, lakóhelyei ha több van! Csak a leglényegesebb amit általánosan mindenkinek illik róla tudni. Nyelvtan, kimásolod a definíciókat, de úgy írod le, ahogy a te szeretnéd, és jobban megérted, de a lényeg benne van! Fizika, abban az időszakban született zsenik, munkásságai, tudományos munkái, hatásai, következményei ha vannak! Matek, tudnod kell törtek, feladatok megoldása, és saját nyelven el kell tudni mondani , miért így csináltad meg. Tehát leírod a füzetbe csinálsz feladatot és fonetikusan leírod, ezt azért adtam hozzá mert akkor ez jön ki, majd megszorzom a kétszeresével, majd mindkét oldalból elveszek egyet, stb. Így bármikor ha elolvasod, mindig fogod tudni, hogyan is oldottad meg, ezek rögzülnek és meg fogod tudni csinálni ! Tehát én így csináltam és el is teheted későbbre, hiszen ha végzel és csinálod a tételeket ezeket a kidolgozott tanulmányokat csak előveszed, kiemeled belőle a megfelelő részt, és kiírod. Én a szóbelire el is vittem a tételeim és ott a külön teremben várva végigolvastam, még melegében mentem be, és irodalomból pont amit a legvégén olvastam, azt húztam ki!Felhívnám a figyelmed, térkép tanulmányozás , földrajz és történelem atlasz átnézése, oldalról oldalra. Mi van azon az oldalon, van e neked való információ, amit esetleg ha használhatod, ott megtalálod,mindent figyelj meg ha kapsz a vizsgán tudatosan lapozz gyorsan oda és nézd meg! Szöveggyűjtemény, nagyon fontos, hogy tudd, hol találod meg az írót, milyen versei vannak benne, és benne van a születése , halála, versek időpontjaik, amik igen nagy segítségek! Hát ennyi lenne, sok sikert és kitartást neked, remélem sikerül a terved!
2019. ápr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Nagyon sokat segítettél ennyi információval! :) Köszönök mindent!!! :)
2019. ápr. 20. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!