Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes katonának menni egy...

Érdemes katonának menni egy nőnek?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Csak érettségivel rendelkezem, még keresem az utamat. Jelenleg a kereskedelemben dolgozok és tudom hogy ezt nem akarom csinálni.

Belefutottam egy ilyen toborzás hirdetésbe

És az volna a kérdésem hogy konkrétan mit. Csinál egy katona? Tényleg köteles külföldre is menni?

Az ottani irodai munkák is az alap képzésen alapulnak? (ertitek:D)


2019. ápr. 22. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha felmerül benned a kérdés, akkor nem.

Nem kell félni a külföldre vezényléstől, mert annyian jelentkeznek, hogy nem kell kötelezni senkit.

Alapkiképzés: ha valaki irodán teljesít szolgálatot, akkor is kell tudnia vigyázzba állni és előírás szerint tisztelegni.

2019. ápr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a katona hívatás választod állandó jelleggel. Akkor igenis kiküldhetnek külföldre és menned kell, különben hadbíróság. Persze, ha lejárt a szerződést akkor nem küldenek... De például kiképzésre elmehetsz. Tartalékos lehetsz stb. Aztán csak akkor hívnak be, ha olyan háború van...
2019. ápr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én is a kereskedelemben dolgoztam,örülök, hogy inkább a katonaságot választottam.

Akármilyen beosztásban szeretnél lenni, az alapkiképzés ugyan az lesz,ami leginkább lövész orientált. A külföldi missziókra való kiküldetés függ attól is, hogy melyik alakulathoz kerülsz. Pl a mi alegységünk néhány évig biztos nem megy misszióba,szóval pl nekünk nem kell félni, hogy jó pénzért megyünk külföldre :)

2019. ápr. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Utolsó vagyok:1-2 beosztás kivételével csinálhatod ugyan, azt amit a férfiak, tehát nem biztos,hogy csak irodai munkát végeznél.
2019. ápr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ jelentkezel-e legénységinek (szerződéses) ez a "rang"létra alja, vagy esetleg altisztire-tisztire mész. Más máskompetenciákkal kell, hogy rendelkezz. Egyértelmű hogy a tisztképző suliba a legnehezebb a bekerülés :) (NKE-HHK)

Hogy mit csinál egy katona azt most hosszú lenne kifejteni, mert nem mindegy hogy azon belül is mivel foglalkozik.

Sajna nem annyian akarnak már külföldre menni mint anno, úgyhogy beza elég gyakori hogy vezénylik az embert külföldi missziókba.

Minden katonának -dolgozzék irodai munkát vagy sem- köteles az alapkiképzést elvégezni igen :)

2019. máj. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!