Hinimini kérdése:

Egyetem? SEGITSEG

Figyelt kérdés

Egyetemre be lehet kerülni 3-as jegyekkel?

Mármint az érettségire gondoltam hogy a jegyek mind 3-asok


2019. ápr. 25. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen szak.
2019. ápr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen a bejutás, de ha nem tudod az iramot tartani és a követelményeket teljesíteni, lehet fél-egy éven belül ki is esel. Az érettségi szintje össze nem mérhető egy vizsgaidőszak követelményeivel.
2019. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De kell valami tesztet irni hogy be jussak?
2019. ápr. 25. 20:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, de egyes szakokon (pl. óvodapedagógus) kérnek alkalmassági vizsgát vagy művészeti egyetemeken van speckó felvételi. De amúgy csak jelentkezni kell a felvi.hu-n.
2019. ápr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért vedd figyelembe, hogy jövő évtől màr emelt érettségi+ nyelvvizaga kell a bejutàshoz.
2019. ápr. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Minek akarsz 3-as jegyekkel egyetemre járni?

3-as érettségi akkora nudli hogy egyetemen azzal a %-al már majdnem megbuksz, amellett hogy az érettségi tananyaga / tárgy kb 1 félévnek felel meg vagy még annyinak sem.

Emellett az alacsony ponthatáros szakok többsége műszaki, ahol jól megküldenek házival is.

2019. ápr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mert akarom valamire vinni es azert!!!!

Nem baj ha tanulni kell hat tanulok kozepiskolaba is tanulni kellet!!!

Sajnos tortent egy agyverzesem ami miatt fel oldalam benult helyre jott aranylag altalanosba es gimiben csak a visgakra jartam be

2019. ápr. 26. 09:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor hajrá, itt a lehetőség:) Pesti egyetemek ugyan nagy része kizárva, de vidéken pár lehetőség biztos adott.

Bölcsész szakok, illetve a közgazdászok elég valószínű ki vannak zárva, bár még bölcsészre ha csinálsz egy felsőfokú nyelvet még van esélyed bejutni:)


Meg annyit útravalónak:)

Ha eddig is egyedül tanultál, az egyetemen sem lesz sok változás csak a tananyag nő és gyorsabban darálnak, illetve nem igazán érdekli őket ha van valami baj erre készülj fel:)

Nekem konkrétan megmondta az oktató ha 1 gyakorlatra nem megyek be, akkor bukom az aláírást mert a gyakorlatok annyira egyediek hogy nem pótolhatók, tehát temetésről is úgy kellett átmennem másik gyakra, illetve betegen is ültem az órán eleget. Ezeket kalkuláld bele:) Sok sikert akkor:)

2019. ápr. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!