Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mesterképzésről vélmények?...

Mesterképzésről vélmények? Pro-contra? Többi lent.

Figyelt kérdés

Alapszakos közgázos hallgató vagyok,nagyjából 1 év múlva elvégzem az egyetemet és nagyon foglalkoztat, hogy érdemes-e mesterre menni. Szeretnék minél magasabb pozícióban dolgozni és ehhez úgy hallottam, hogy kell a mesteres papír. Tehát a végső célom az mindenképp vezetői beosztás.

Mennyire kérik a piacon? Mennyire elvárás? Pro-contra?

HR-t tanulok, ilyesmivel is mennék tovább.



2019. ápr. 26. 10:35
 1/10 A kérdező kommentje:
*vélemények
2019. ápr. 26. 10:36
 2/10 anonim ***** válasza:

Hr?

Akkor gazdalkodas?

2019. ápr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Senkit nem érdekel a mesterdiploma ebben a szakmában. Inkább menj el dolgozni, és pár év múlva csinálj egy (normális) MBA-t.


Ha azonban tovább akarsz tanulni, akkor gazdálkodás, pénzügy, vezetés-szervezés irányba nézegess.


Gyakornoki helyed van már? Ez mindennél fontosabb. Sürgösen intézz magadbak gyakornoki helyet multi HR osztályán vagy fejvadásznál.

2019. ápr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1 igen a hr az közgazdász diploma.

#2És vezetés-szervezés, szervezetpszichológia stb. vannak tervben. És miért ne érne semmit ez az alapszak? Az egyetemen ugyanazt tanulják a szakok 80%-ban, semmi különbség kb. Pénzügy, számvitel stb. sosem érdekelt, az sajnos nem lehetőség emiatt.

De ezt, hogy senkit se érdekel ezen a területen a mester mivel tudnád igazolni? Esetleg tapasztalat? Még ezt nem hallottam, örülök, hogy ilyet is hallok.

2019. ápr. 27. 00:51
 5/10 A kérdező kommentje:
szakmai gyakorlatom pedig még nem most lesz, majd jövőre
2019. ápr. 27. 00:53
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első probléma, hogy túl laza az átjárás a gazdasági szakok között, azaz például lehet pénzügy alapképzésről marketing mesterképzésre menni. Ennek következtében a mesterképzés nem tud a saját alapképzésére építeni, mert ki kell szolgálnia a más szakról érkezőket. Ezért nem tud olyan jelentős többletet adni egy mesterszak, ami miatt érdemes lenne azonos alapszakról elvégezni.


Viszont, ha már képzési területet váltasz mesterszakra, akkor — szerintem — tényleg érdemes egy kicsit dolgozni előtte, és egy MBA-nek nekiugrani.


Nekem marketing BSc-m, HR MSc-m és egy MBA-m van. A munkaerőpiacon bőven elég a BSc meg az MBA. A mesterszakot utólag már nem csinálnám meg.

2019. ápr. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Msc és Mba pontosan mit takar? msc a mester? mi az Mba akkor?
2019. ápr. 27. 13:59
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az alapképzések nevei:

BA = Bachelor of Arts (humán alapképzés)

BSc = Bachelor of Science (természettudományos alapképzés)


A mesterképzések nevei:

MA = Master of Arts (humán/bölcsész mesterképzés)

MSc = Master of Science (természettudományos mesterképzés)


Az osztatlan szakok (jog, orvosi, közgazdasági matematikus stb.) "egyből" mesterdiplomát adnak.


Az MBA (Master of Business Administration) az egy fura állatfaj. Eredetileg posztgraduális (azaz nem mester-) képzésnek találták ki az USA-ban, egyfajta gyakorlatias, emelt szintű üzleti képzésnek. Itthon azonban a bolognai rendszerben a mesterképzések közé illesztették be (mondjuk a neve kétségtelenül ezt sugallja).


A nappali MBA-k 1 évesek, a hétvégi MBA-k (többnyire Executive MBA a nevük) 2 évesek / 6 trimeszteresek. 3-5 év munkaviszony után szokás visszaülni az iskolapadba ennek kedvéért.


Szóval, a munkaerőpiacon, ha választani kell mondjuk egy HR BSc + HR MSc vagy pedig egy HR BSc + MBA között, akkor ez utóbbi az értékesebb kombináció - nem utolsósorban azért, mert mire visszaülsz az iskolapadba, már van 3+ év munkatapasztalatod.

2019. ápr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És ha nem multihoz megyek el hanem kisebb céghez gyakornoknak?
2019. okt. 9. 11:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem rossz a kisebb cég sem, én is ott kezdtem, de utána nehezebb lesz nagy céghez bekerülni.
2019. okt. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!