Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elfogadható más megoldás az...

Elfogadható más megoldás az érettségin ha nem a megoldókulcs szerint van, de logikus érveléssel alá van támasztva? Többi lent.

Figyelt kérdés

Ez 15. a) feladat.

A megoldókulcs szerint írtam le a megoldását.


Az is elfogadható, ha S49-et számolom ki? Ugyanis az, hogy 4 éven át emelik a fizetést, az azt jelenti, hogy van egy kezdofizetesem, és azt még 48szor megemelik, nem ? Ugyanis ha azt mondja valaki, hogy a fizetésem 1 hónapig növelik, akkor sem S1-et, hanem S2-öt számolja ki az ember. Ha 4 évig, azaz 48 hónapig növelik, akkor S49-et kell kiszámolni szerintem.


2019. ápr. 29. 15:22
 1/8 A kérdező kommentje:

Itt a feladat :

[link]

2019. ápr. 29. 15:23
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
A javítási útmutatótól eltérő megoldást is elfogadnak max ponttal ha logikai, matematikai hiba nincs benne.
2019. ápr. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elvileg igen.

Gyakorlatilag nekem 2 esetben sem fogadták el:(

2019. ápr. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, mivel indokoltak?
2019. ápr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Négy évig dolgozik ott, azaz 48 hónapig. Tehát 48 hónapért kap fizetést, a kezdőfizetést (1. hónap) és 47 különböző mértékben emelt fizetést kap összesen.

Ha azt mondják, hogy "egy hónapig növelik a fizetésed" de te egy hónapot dolgozol csak ott, akkor csak az első havi (kezdő)fizetésed kapod meg. De valójában ez is csak az egy hónap közbeszédbeli értelmezése miatt van így, ha valaki azt mondja, hogy van egy kezdőfizetésed és azt minden hónapban megemelik 12 hónapon át, már inkább arra gondolsz, hogy az egész vizsgált időszak is csak 12 hónapos, mert ez csak leír egy rendszert, ami 12 hónapon keresztül áll fenn. A rendszer része pedig, hogy az első hónap a kezdő, a másodiktól meg emelnek. A kérdés viszont ilyen szempontból teljesen egyértelmű volt szerintem már anélkül az infó nélkül is, hogy amúgy is csak 4 évet dgozik ott az ember.


Szóval ebben az esetben jól tetted, hogy így írtad le, a másik megoldás nem helyes, nem az volt a kérdés.

2019. ápr. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3-as 4-nek: nem indokolták, csak elutasították a fellebbezést. Pedig az eredmény stimmelt, és úgy vezettem le a számítást, ahogy a sulimban tanultuk.
2019. ápr. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. máj. 1. 13:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyen nem.letezik, hogy elutasitjak hogy nincs indok
2019. máj. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!