Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás, államilag...

Továbbtanulás, államilag támogatottként/költségtérítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kinéztem egy szakot, ahova elég magas a ponthatár. (Tavaly 430 körül volt a ponthatár államilag támogatottra)

Sajnos nem sikerült túl jól az érettségim, igazából nem is terveztem eljönni ebbe az irányba, viszont szeretnék tovább tanulni, a jelenlegi végzettségem kevésnek érzem és inkább egy másik irányban folytatnám.

Néztem ezt a pontszámító kalkulátort, kb. 400-420 körüli pontom lenne ha csinálnék egy emeltet 80% körüli eredménnyel.

(Emelt infóraa gondoltam, mivel ezt is beszámítják ezt is, illetve megy a programozás is, tehát ezzel nem lenne gond)

ezen kívül megpróbálkoznék egy felsőfokú angol nyelvvizsgával, és akkor így lenne +12 pontom ebből is (középfokú már van)


Viszont ha a kettő közül egyik nem sikerül, akkor már szinte esélyem nincs, hogy államilag támogatottra jelentkezzek, és csak az időm ment el a készülésre/tanulásra.


Szóval még így is elég necces, ráadásul változnak a ponthatárok évről évre.. nem nagyon tudok erre alapozni, benne van hogy "feleslegesen" csináltam meg.

(Mondjuk olvastam egyik nap, hogy elvileg 2020-tól kelleni fog egy emelt, tehát ha igaz amit írtak, akkor nem felesleges. Erről tudtok valamit?)


Ezért gondoltam, hogy akkor inkább mennék fizetősre és félreraknám a keresetem egy részét, ahogy számoltam, a teljes tandíj nagy része meglenne mire elkezdeném a szakot.

(Így azért lenne időm tanulni, tehát nem feltétlen kéne már az első félévben is ilyen-olyan diákmunkákkal szórakozni, hogy tudjam fizetni folyamatosan a tandíjat.)


Szerintetek mennyire lenne működőképes a második elképzelés?

Előre is köszi :D



2019. máj. 1. 14:49
 1/1 anonim ***** válasza:

2 félév után kerheted magad államira. Nem tudom a részleteket, de elvileg lehetséges atkerulni képzés közben is.

Illetve a diakhitel 2 kamatmentes, ugyanannyit kell visszafizetni, amennyit felvettèl a tandijra.

Persze az a legjobb, ha államin vagy, vagy összegyűjtöd előre a tandíjat. De én a fizetősrol sem beszélnèlek le, ha megéri, jó szak, lesz vele munkád, akkor nem hülyeség fizetősön csinálni. Megtérül, hiszen több évtizedig dolgozol még. Nem mindegy.

Az, hogy az emelt kell 2029tol szerintem nem biztos. Nyelvvizsga kell egyelőre majd, emelt szerintem még nem kötelező

2019. máj. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!