Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Főiskolán, egyetemen fel kell...

Főiskolán, egyetemen fel kell venni vagy kell vizsgázni olyan tárgyból amibol van szakképesitésem?

Figyelt kérdés

Most fogom meg szerezni a pénzügy számvitelis szakmámat emelt szinten szakközépiskolában.Ebben rengeteg tárgy van amit láttam sok egyetemi szakon is.

pl . épitőmérnökin :mikro makroökonomia,üzlet jog,menedzsment.....

nekünk ilyesmi tárgyaink vannak.


vagyis ha nekem van felső fokú szakképesítésem gazdasági ismeretekból akkor vizságzni kell e,vagy fel se kell venni az órákat mivel én ezeket már tanultam és papírom is van rólla.



2019. máj. 4. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól meg kell csinálni, mert az egyetemen nem fogadnak el alacsonyabb szintű képzést kiváltásként.


Ha másik egyetemen tanultad volna és bekéred a tantervet, bevszed a TO-ra és egyezik nagyrészt azzal, amit itt is tanultok, akkor talán felmentenek, de ez is ritka.

2019. máj. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

OKJ-t ilyen szempontból hivatalosan nem ismerik el, csak a FOSZK-ot lehet így beszámíttatni.

Ettől függetlenül van esély rá, hogy az egyes tantárgyak tanárjával leboltold, hogy esetleg elfogadja a szakképesítést, de ez ne hivatalos dolog, nekem egyszer sikerült ilyent megbeszélnem a tanárral, illetve egyszer azt, hogy ne kelljen bejárnom a katalógus miatt. A többi alkalommal(részben jogosan) azt mondták, hogy katalógus nincs, ha úgyis tudom, akkor a zh-val, és a vizsgával sem lesz gondom.

És még valami, ne tévesszen meg az hogy ugyan az a tantárgy neve, attól még a tananyag nem feltétlen ugyan az. Az egyetemi tananyag többnyire egy nagyságrenddel kevesebb számolást/gyakorlati feladatot jelent, viszont ezzel párhuzamosan egy vagy két nagyságrenddel több elméletet is.

2019. máj. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat.Annyi a reménységem akkor hogy 3 tantárgyhoz legalább fogok majd érteni (ami nem a szakom főrésze xd) mivel az alap fogalmak meg a téma nem lesz ismeretlen
2019. máj. 4. 22:24
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos fel kell venned ezeket a tárgyakat is, de nézd a jó oldalát. Legalább már tudsz belőlük ezt-azt. Ha nem linkeskeded el, nem bízod el magad és inkább bejársz órára (akár uncsi akár nem) akkor gyakorlatilag egy kis tanulással ingyen 5-ös. Sokat tudnak dobni az átlagon ha a gazdhum tárgyak is jól sikerülnek.
2019. máj. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én másik karra mentem mesterképzésre, be kellett adnom egy TO által kiadott tantervet, hogy miket tanultam bsc-n, ez alapján összeállították, hogy miket kell pótolnom msc-n. Az összeset tanultam már korábban, komolyan szinten, mint amit msc-n tanítottak, szerintem egyes tanárnál is jobban értettem a témához, mert nekik nem ez a szakterületük, csak meg kellett valakinek tartani az órát. Elég vicces volt
2019. máj. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!