Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szakmai érettségi mennyire...

A szakmai érettségi mennyire számít, ha egyetemre szeretnék menni?!

Figyelt kérdés
Szakgimnáziumba járok, kötelező a szakmai érettségit tenni. Igazából tavaly évvégén jöttem rá, hogy nem tetszik a szak és szeretnék egyetemre menni. Szerettem volna átmenni más GIMNÁZIMBA, viszont a sok hiányzás miatt nem vettek át (volt bár kisebb balesetem, kiderült, kicsit komolyabb betegségek találtak meg), pedig a különbözeti vizsgát is megcsináltam volna. Ugye ezek után marad ugyanaz a helyzet, hogy muszály szakmaiból érettségiznem, viszont nagyon nemmegy, ezen felül ezt a 2 tanévet végig puskáztam. Ellenben a többi tárgy jól megy, szeretnék 6. tárgynak valami természettudományi tárgyat választani (biológia valószínűleg). A szakmaiból viszont küzdeni fogok a kettesért/hármasér és ha ezek mellett a többi 4 kötelező és a 6.-nak választott jól sikerül lehet-e esélyem?!
2019. máj. 7. 20:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Melyik évben érettségizel? Milyen szakra szeretnél menni?


Megadnak több tárgyat is egy adott szakhoz, amelyekből 2-t lehet választani duplázáshoz. Ilyenkor a többi tárgyat nem is nézik, akár kettes is lehet belőlük az érettségid. Ha viszont 2020-ban vagy később érettségizel, akkor minimum 1 tárgyból emelt érettségit kell tenned, amiért plusz pont nem jár, valamint nyelvvizsgát tenni, amiért szintén nem jár majd plusz pont 2020-tól.


Egyébként én 2-esre írtam a szakmai informatikai érettségimet. Elmentem sima gimnáziumi informatika emelt érettségire és csak azt számíttattam be meg a matekomat és fel is vettek egyetemre. Szóval alapvetően nem esel el a továbbtanulás lehetőségétől amiatt, mert szar lesz a szakmai érettségid.

2019. máj. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!