Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rosszul lettem érettségi...

Rosszul lettem érettségi közben és nem voltam képes így a legjobbat kihozni magamból így újra írhatom e?

Figyelt kérdés
Érettségi előtt 3 nappal műtöttek. Gyógyszert kellett szednem ami kikezdte a gyomrom és magyar érettségi első részéből 15 percet a mosdóban kellett töltenem emiatt. Ment a hasam és hánytam. De visszamentem megírni a dolgozatot csak egész végig hányingerem volt meg fájt a hasam. Alig volt időm normálisan megcsinálni a feladatokat és figyelni se tudtam rendesen. Később tudtam meg hogy aki rosszul lesz érettségin az megismételheti később. Viszont én az adott felügyelő tanárnak nem jeleztem hogy baj van mert nem kaptam tájékoztatást efféle lehetőségekről, azt hittem ha törik ha szakad ezt meg kell írnom. Persze rajta van a dolgozaton mennyi ideig voltam kint és vannak orvosi papírjaim is amelyekkel a beavatkozást igazolni tudom. Szerintetek ha nem úgy sikerül az érettségi, van valami mód arra hogy fellebbezzek és újra írhassam a magyart az alábbi érvekre támaszkodva?

2019. máj. 9. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Bármikor újraírhatod, nem kell ahhoz betegnek lenni.
2019. máj. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Ezt egy tanártól kéne megkérdezned a sulidban, ő talán pontosabb választ adhat, mint mi
2019. máj. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát így már nincs. Ha vissza se mentél volna, akkor betegség miatt engedélyezhették volna a két szóbelit. Ha már megírtad, azt az eredményt nem lehet törölni. A legrosszabb, ami történhet, hogy mondjuk nem vesznek fel idén az egyetemre, de jövőre újra érettségizhetsz.
2019. máj. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem szóltál a tanárnak? Szerinted, ha valaki kifordul a padból, akkor is összekaparják és meg kell írnia? Ezt ott és akkor kellett volna jelezned, hogy nagyon nem érzed jól magad. Az egy dolog, hogy rá van írva a papírra hogy mettől-meddig voltál kint, de ezt így utólag nehéz bebizonyítani, hogy a gyógyszer kikezdte a gyomrod és rosszul voltál. Ha utólag jelzed, jogosan fogják azt mondani, hogy ha annyira nem érezted volna jól magad, akkor miért nem szóltál. Ez az “azt hittem, hogy..” nem indoklás. Én fölöslegesnek tartom, hogy utólagosan előállj vele, nincs értelme. Ősszel írd újra, ha annyira rosszul sikerül,
2019. máj. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14%

Tudományos szempontból érdekel?

Vagy inkább a tanulás szempontjából?

2019. máj. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos szerintem sincs esély. Nekünk elmondfák, hogy ha bármilyen probléma adódik, azonnal szóljunk a felügyelőnek és akkor felvesznek jegyzőkönyvet, ami alapján pl a te esetedben lehetne találni megoldást (pl a dupla szóbelit). De enélkül sajnos nem hiszem, hogy lehetséges bármi is, mert nincs jegyzőkönyv.
2019. máj. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez most már késő bánat, nem tudsz tenni semmit. Nem kellett volna odamenni, vagy hazamenni közben, és orvosi igazolással kérni a dupla szóbelit.
2019. máj. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!