Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Manapság (2019) mennyit ér ha...

Manapság (2019) mennyit ér ha elvégzek egy OKJ-s tanfolyamot?

Figyelt kérdés

Még van egy évem hátra a gimiből, de utána nem tudom hogy hogyan tovább. Egyetemre elvileg nehéz bejutni (állami támogatottra) és bent maradni is, szóval lehet hogy marad az OKJ. De érek egyáltalán vele valamit, vagy próbáljam meg az egyetemet? Saját tapasztalatokra is kíváncsi lennék, kinek hogy sikerült.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. máj. 10. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Szakmától függ. Mi érdekel?
2019. máj. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát elsősorban a Turizmus-vendéglátás, tudom nagyon feldobott szakma, és nem is keresett, de ehhez értek leginkább. De a Kereskedelem-marketing is vonz egy kicsit.
2019. máj. 10. 18:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Vendéglátáshoz kapcsolódót csak OKJ-n éri meg csinálni, mert egyetemen tele van olyan gazdasági tárgyakkal (közgáz, matek, vállgazd,gazdjog,stb.) ami fölösleges ahhoz, hogy te jó felszolgáló/szakács/cukrász legyél, ahhoz inkább sok gyakorlat kell. Ez akkor is igaz, ha sajátot szeretnél idővel nyitni, annyi gazdasági ismeret még akkor sem kell. A turizmus már kicsit más tészta, de pl. ha idegenvezető szeretnél lenni, ahhoz is bőven elég egy okj+idegen nyelvek. Ha dolgoznál utaskísérőként vagy a reptéren, ahhoz általában még az sem kell, inkább a saját tanfolyamuk.

Ha viszont a kereskedelem és marketing érdekel, akkor szerintem kell az egyetem, az elég összetett dolog.

2019. máj. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!