Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetemi pófelvételinél...

Az egyetemi pófelvételinél ugyanazok a ponthatárok szoktak lenni, mint a simánál?

Figyelt kérdés

Ugyanazon a szakon, természetesen azonos paramétereket tekintve (tehát pl. ugyanúgy nappali, önköltséges).


Azt tudom, hogy jogszabály szerint kevesebb nem lehet.

De több szokott lenni vagy általában ugyanannyi?


Tehát, ha én tudom mennyi pontom van, és kijönnek a sima felvételi ponthatárok, akkor én abból már tudhatom, hogy van-e értelme jelentkeznem, mert a pontom alapján bejutok, vagy ezt nem lehet előre tudni?



2019. máj. 12. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Végzős diákok közül egy sem tudja, hogy számolják ki a pontokat, vagy mégis minek kérdeznek ekkora marhaságokat?
2019. máj. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem a pontszámítás volt a kérdésem. De azért köszönöm a kedvességed.
2019. máj. 12. 15:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
De, az volt a kérdésed.
2019. máj. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3: A kérdésre tudsz válaszolni?
2019. máj. 12. 16:02
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet több, ez is ugyanúgy a jelentkezők számától és a keretszámtól függ.

Simán lehet 10-20 ponttal magasabb is.

2019. máj. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyanannyi a ponthatár. De nézz utána, hogy mi az, hogy ponthatár, mert így felesleges is egyetemen gondolkoznod
2019. máj. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5: Köszönöm. Az előző évi pontokra mennyire lehet hagyatkozni?
2019. máj. 12. 16:17
 8/10 A kérdező kommentje:
5: Tehát magyarul, ha viszonylag sok hely maradt, de kevés a jelentkező a pótfelvételire, akkor lentebb viszik a ponthatárt (a normál felvételinél nyilván nem lentebb), ha viszont kevés hely maradt és sok a jelentkező, akkor meg fölviszik?
2019. máj. 12. 16:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Megvan, hogy hány embert vehetnek fel, mondjuk 100-at. Jelentkeznek a diákok, különböző ponttal, ezeket rangsorolják a pontszámuk alapján. Az első 100-at felveszik, tehát a 100. emberé lesz a pontszám. Ha a pótfelvételire kevesebb hely van és más diákok jelentkeznek, más pontszámokkal, akkor nem lehet ugyanannyi a pontszám, bár mondjuk lehet olyan véletlen. Viszont a pontokat nem felviszik és leviszik, ezek alakulnak
2019. máj. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2019. máj. 12. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!