Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magántanulói jogviszony -...

Magántanulói jogviszony - vélemények? Részletek lent

Figyelt kérdés

Harmadéves vagyok kéttannyelvű gimnáziumban, még 2 évem van az érettségiig. Sajnos az oktatás minősége nem olyan, amit egy "" elit"" gimnáziumtól elvárnál, a sok felesleges óra mellett (művtöri, etika, ének, stb - persze erről nem az intézmény tehet) a fontos tantárgyak sincsenek jól tanítva. Van tanár, aki meg sem próbál fegyelmezni, mások 25 perc után elengednek ebédelni, büfébe, befejezik az órát, sok óránk elmarad, nincs terem, nincs szaktanár.

Jövőre a faktokkal együtt (hármat akartam felvenni de csak kettőre van lehetőség) 42 tanórám lesz egy héten, emellett sportolok is (nem versenysport, de heti 2 kötött edzés). Tegnap beszéltem a szüleimmel, elmeséltem, hogy 8 órából 3-nak volt értelme (ez a szokásos tini nyavalygásnak hangzik, de valóban 3 volt megtartva) és újra felhozták a magántanulóságot. Minden év végén beszélünk róla, eddig nem tartottam szükségesnek, de most elgondolkoztam rajta. Ötös tanuló vagyok (készségtárgyak és biológia négyes), szóval nem az a célom, hogy ne kapjak sorozatosan rossz jegyeket.

Úgy tervezem, hogy a faktokra, illetve magyarra, matekra és angolra bejárnék. A szüleim szintén tanárok, apukám felkészít töriből és németből ha szükséges,ha kell fogadunk magántanárt is.

Mivel messze lakok az iskolától kollégista vagyok, a kollégium nem kötődik a gimihez, egyházi intézmény, mivel fizetünk maradhatnék, így nem szigetelődnék el az emberektől, a sportot sem hagynám abba.

Ugyanakkor ha magamnak osztom be az időm tudok nyelvtanulásra koncentrálni és a második idegennyelvből is lenne esélyem nyelvvizsgára (b2). Nektek mi a véleményetek? Megérné, működőképes az ötlet?



2019. máj. 15. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Így, ahogy leírtad, jól hangzik. Megérné, de az iskola megengedi? Ha jól tudom, magántanulókra nem kapnak pénzt, ezért nem szeretik, ha valaki az akar lenni.
2019. máj. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos ez a buktatója

Elméletileg meg kell engedniük, gyakorlatban nem tudom mit szólnának hozzá

Mondjuk olyan az iskola, hogy nem igazán vannak szabályok (lásd az órák lazaságát), hátha pozitívan állnak hozzá

2019. máj. 15. 11:52
 3/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem nincs vasszigor, hátha engedékenyek ebben a témában is
2019. máj. 15. 11:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jól hangzik, főképp azért, mert úgy tűnsz, mint aki tényleg képes lesz otthon, egyedül felkészülni. A mai oktatási helyzetet ismerve teljesen átérzem, amiket írsz…

A suliváltás egyébként miért nem merült fel? Ha a szüleid tanárok, nem tudnak valami jobb iskolát neked? (Sírva fakadok, ha azt válaszolod erre, hogy épp azért nem tudnak, mert látják, hogy mindegyik sz*r. :))

Bp-i gimnázium, ahová jársz? Ha igen, örülnék, ha megírnád (akár privátban), melyik, mert felvételi áll a fiam, és infókat gyűjtünk a gimikről, jól jön minden…

2019. máj. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Vidéki iskola, egy pesti (budai) gimnáziumba akartam átiratkozni még első év végén. Aztán második után is, majdnem meg is történt, az én gyávaságom tartott vissza. Ugye kollégista vagyok, az ottani közösség nagyon jó, féltem, hogy ha váltok esetleg olyan szobatársaim lesznek, akikkel nem jövök ki és lehet az iskola sem lesz jobb. Elég kétesélyes. A mostani gimimről is csak jókat hallottam, erre... A szüleim próbáltak tanácsot adni, de azt akarták, hogy az én döntésem legyen, nem erőltettek semmit.
2019. máj. 15. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!