Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosin miért 1,3 millió...

Az orvosin miért 1,3 millió Ft egy félév?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallani, hogy kevés az orvos, több orvos kéne az országba.

Más szakokon (jog, gazdasági, stb) jellemzően 2-300.000 Ft egy félév, ami még mindig nem kevés, a magyar bérekhez viszonyítva.

De ilyen 1,3 milliós tandíjak mellet mennyire vehető komolyan, hogy tényleg az az érdek, hogy több orvos legyen?


2019. máj. 17. 18:49
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
96%

Tegyük hozzá, hogy államin ingyen van (persze kell utána az országban dolgozni, de legalább közvetlenül a tandíjat nem kell kifizetni). Szóval közel sincs arról szó, hogy csak a felső 10000 engedheti meg magának.

Egyébként -gondolom- drágák a műszerek, a tantárgyakhoz szükséges berendezések, stb.

2019. máj. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért drága, hogy a gyakorlati része minél színvonalasabb legyen. Ugye vannak a dummy babák amik önmagukban milliós nagyságrendűek), meg a gépek, gondolom, az oktató orvosokat is meg kell fizetni. Emellett ami sok pézt felemészt, az a gyakorlatok/laborok alkalmával használt anyagok, boncoláskor használt eszközök.

GYTK-n ~800 ezer körül van, ott is hasonló okok miatt.

Ha megnézel egy jogi vagy gazdasági képzést, ott nem nagyon van olyan, amit az iskola szolgáltat neked (kivéve a zh papírokat és a levegőt xD).

2019. máj. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
8%
Azért, mert nagyon sok külföldi inkább itt végzi el a szakot és hazamegy. Állambácsi pedig szereti a gazdag külföldi vendégeket.
2019. máj. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként rosszul sikerült a kémia és elgondolkoztál ezen vagy csak úgy jött a kérdés? :D Én ma hazafelé komolyan eljátszottam a gondolattal, de tuti megköveznének sokan, amiért képes lennék diákhitelt felvenni orvosira...
2019. máj. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:

1: Ezt én értem, de ha valakinek éppen nem jön össze annyi pont, hogy államira bekerüljön, de élete célja, hogy orvos legyen (mint pl nekem), de nincs évi 2,6M Ft-ja, akkor esélytelen.

Mert én azt gondolom, hogy nem attól lesz valaki jó orvos, hogy tudja-e 5-ösre a kémiát.

Ha ennyire orvoshiány van, akkor nincs ebben valami ellentmondás?

2019. máj. 17. 19:16
 6/54 A kérdező kommentje:
2: Én ezt is értem, de akkor ne csodálkozzon senki, ha 10 éven belül nem lesz pl. háziorvos az országban (nagyrészük már most nyugdíjasként dolgozik).
2019. máj. 17. 19:20
 7/54 A kérdező kommentje:

4: Igen, lehet hogy nem lesz túl jó a kémia...

A diákhitelt mekkora összegig lehet felvenni?

2019. máj. 17. 19:21
 8/54 anonim ***** válasza:
39%
Azért, hogy minél kevesebb hülye kerülhessen be. Aki értelmes, okos ember, az bejut állami támogatottra, csak annak kell kifizetnie az 1,3 milliót, akinek nem volt elég esze összehozni egy jó érettségit. Ilyen emberre pedig nem bíznám az egészségemet akkor se, ha kevés az orvos.
2019. máj. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
10%

"komolyan eljátszottam a gondolattal, de tuti megköveznének sokan, amiért képes lennék diákhitelt felvenni orvosira..."


Miért ne vennéd fel? Én ruhákat meg telefont vettem a diákhitelből, egyik ismerősöm meg elkártyázta. Na és akkor? Csak az a baj, hogy az orvosi tandíjára messze nem elég.

2019. máj. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
87%
Vagy talán azért, mert már elfogytak az állami félévei... Azért, mert valaki fizetőre jár, nem azt jelenti, hogy nem lehet remek szakember. Azt is tegyük hozzá, hogy a kémiának azért nem sok köze van ahhoz, hogy milyen orvos fog válni valakiből a jövőben.
2019. máj. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!