Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 123. Kérdés: mit kezdjek...

123. Kérdés: mit kezdjek emelt kémiával és emelt biológiával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőre érettségizem és elbizonytalanodtam. Jó pontjaim lesznek ( 430 körül minimum) és jelenleg emelt kémiázom és bioszozom. Állatorvosnak készülök már kb. 6 éve, de félek hogy a tudásom ellenére alkalmatlan vagyok. Még nem látogattam műtétet, de a nyáron ez tervben van, de szeretnék egy B tervvel is rendelkezni.


Amiért alkalmatlannak tartom magam:

- elnagyolva, gyorsan dolgozom (viszont van kézügyességem, de türelmetlen vagyok)

- elfordult már, hogy remegtek a lábaim, esetleg a kezeim, ha "vészhelyzet" volt. Fejben valamelyest ott vagyok, de a remegés csak egy fel óra múlva megy le


Tartok attól, hogy emiatt nem végezném jól a munkám, hiába lennék képes a diplomára..


Mérnökire nem nagyon akarok menni, matekból a középszintem 5-ös, de többet nem hiszem, hogy ki tudok hozni magamból, ráadásul matek emelt kizárt.


Nem tudom mi mást kezdhetnék ezekkel a tantárgyakkal, viszont ez a két tudomány (inkább a közös) része tud csak foglalkoztatni.


Szeretnék jól keresni és Magyarországon elhelyezkedni.


Szerintetek milyen lehetőségeim lennének még? Vagy inkább erősítsem meg magam az öreg elhatározásom mellett (legszívesebben ezt csinálnám, csak tartok tőle, hogy rosszul döntök) és majd a felmerülő problémákat leküzdöm?


Köszönök előre minden segítséget!


2019. máj. 23. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kutató?

Gyógyszeriparban és úgy egyébként is egészségügyben azért van potenciál.

2019. máj. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyógyszerész.
2019. máj. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

orvosi diagnosztikai analitikus, gyógyszerész, vegyész, fogorvos, orvos, dietetikus, biosz-kémia tanár

Azt nem tudom, mennyire lehet velük jól keresni.


De ha tudod, hogy legszívesebben állatorvos lennél, akkor ne tartson vissza egy kis ilyenkor természetes aggodalom.

2019. máj. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Leginkább olyan foglalkozás érdekelne, amit akár magánvállalkozásként is lehet űzni. Egyébként a "ember" gyógyászat/orvoslás ki van zárva, egy gyógyszeripar pedig nekem "túl fehér, tiszta".


De tényleg segítettek, ha van még ötlet szívesen meghallgatom.

2019. máj. 24. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!