Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Komunikáció és média tudomány...

Komunikáció és média tudomány vagy gazdálkodási menedzsment? Többi lent!

Figyelt kérdés

Melyik érné meg jobban ha nem megy a matek?

Valamelyik alapszak utan egy mesterképzest szeretnék elvégezni(MBA)



2019. máj. 26. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Gazdálkodás és menedzsmenten azért van matek bőven, mivel gazdasági szak. A kommunikáció és médiatudományon nahova én jártam ott is voltak kötelező gazdaságis tárgyak, nem lebutítva, hanem ugyanaz mint például a mérnököknek vagy a műszaki menedzsereknek. Nem tudom mindenhol így van-e. De ha a matek az kizáró ok, akkor egyértelműen a kommunikáció, de ha megnézed a tanterveket, akkor látni is fogod.
2019. máj. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

A gazdálkodás és menedzsment a jobb szak szerintem, de a kommunikáció is remek, főleg, ha nem alszol egyetem alatt és spurizol gyakornoknak médiába és cégekhez. És pluszba rátanulsz még például online marketinget.


Ha nagyon nem megy a matek, akkor érdemes még a jogon is elgondolkodni.

2019. máj. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
38%

Úgy látom, MBA a célod.

Ha e közt a két szak közt vacillálsz, én a gazdment javasolnám egyértelműen.

De a legjobb az lene, ha:

- csinálnál egy mérnöki, vagy infós szakot, akár mestert is

- vegyél fel minél több kötvál/szabvál gazdasági és jogi tárgyat

- utána mennél MBA-re

Ha MBA a cél, ott nagyon fontos lesz az iparági tapasztalat (megy általában mindenhol a tapasztalat a legfontosabb). Igazolt munkatapasztalattal vesznek fel.

Gazdmen + MBA sem rossz, de én nagyobb fantáziát látok egy gazdinfó + MBA kombóban.

2019. máj. 27. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Estádio de Felchút ***** válasza:

Jaj, korán van még, és csak félig ittam meg a kávémat :D

Gyenge matekkal az MBA felejtős, vért fogsz izzadni, ahhoz meg túl drága, hogy rápróbálj, oszt hátha sikerül.

Programtól függően lehet: statisztika, valószínűségszámítás, kvantitatív módszerek, vállalati pénzügyek, minőségmenedzsment, operációkutatás, ökonometria >> mind matekos.

2019. máj. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
43%

gazdmen sokkal piacképesebb

egyáltalán nem biztos, hogy ha a középsulis matek nem ment, akkor az sem fog, kicsit másabb, meg azért nem egy mérnöki szak... persze benne van a pakliban, hogy így is szenvedés lesz

MBA-hoz kell szakmai tapasztalat, ez jogszabályban van meghatározva, ráadásul a kommédiával nem is lehet teljes kreditérték beszámításával jelentkezni

sok értelmét nem látom, nálunk elte-gti-n az mba tanterv kb. 80%-ban egyezik más mesterszakokkal, ugyan azon az órán ülnek, csak ők kifizetnek egy rahedli pénzt.. USA-ban is egyre több egyetem szünteti meg az mba képzését

[link]

2019. máj. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!