Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik MSC szakot érdemesebb...

Melyik MSC szakot érdemesebb elkezdeni? (1. verzió) BME Gépészmérnöki mesterszak - Gépészeti eljárástechnika specializáció vagy (2. verzió) BME Épületgépészeti és eljárástechnikai gépészmérnök mesterszak - Komfort épületgépészeti specializáció

Figyelt kérdés
BME-n végeztem Energetikai mérnök szakon, vegyipari energetika szakirányon. Innen általában az 1. verziót szokták választani, de megtetszettek a 2. szak tárgyai, azonban nem tudom, hogy energetikáról melyik szakon lenne kevesebb hátrányom a gépész alapképzéshez képest. Ami viszont még fontosabb, hogy melyikkel lehetne jobban elhelyezkedni? A válaszokat előre is köszönöm! :)

2019. máj. 26. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Épületeket meg úgy konpletten az építőipart kerüld el vele és válaszd a kásák irányt.
2019. máj. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Másik* (telefon javított bocsi :D).
2019. máj. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én eljárástechnikára járok, gépész bscvel. A szakirányos tárgyaknál egyáltalán nem lesz hátrányod, van sok minden ami nekünk is teljesen új, de van, hogy más a számonkérés a nem gépészeknek. Ősztől új tanterv lesz, nem tudom, hogy ez mennyi változást hoz. A gépészes alaptárgyak sem annyira vészesek pl egy mechanika vizsga nehézsége közelében sincs egy alapképzéses szilárdságtan, vagy dinamika vizsgáéhoz. Ilyen képzésen kb 20an végeznek egy évben (az egész országban), simán felszippant a piac. Richter, Sanofi, Egis, MOL, élelmiszer ipar... Nem lesz gond a munkahely kereséssel.

Én nem bántam meg, hogy ezt választottam

2019. máj. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!